Tezkor-qidiruv faoliyati va kiberhuquq kafedrasi
tezkor qidiruv faoliyati va kiberhukuq yo‘nalishlarida huquqni qo‘llash amaliyotini shakllantirish, sohasidagi islohotlarning dolzarb masalalari bo‘yicha o‘qitish jarayonida ishtirok etish hamda o‘quv-uslubiy, o‘quv-amaliy, ilmiy-tadqiqot ishlarini amalga oshirish, yuklatilgan fanlar va o‘quv modullari bo‘yicha dars mashg‘ulotlarini olib borish;
mavjud o‘qitish metodlari, shakl va uslublarini takomillashtirish orqali o‘qitish sifatini oshirishda, o‘qitishning yangi metodika va texnologiyalarini joriy etish;
tegishli soha va masalalar bo‘yicha fundamental, ilmiy-tadqiqot izlanishlarda ishtirok etish, o‘quv, o‘quv-uslubiy, o‘quv-amaliy qo‘llanmalar tayyorlash;
biriktirilgan yo‘nalishlar bo‘yicha bajarilgan ilmiy-tadqiqot ishlari yuzasidan ekspert tahlilini o‘tkazishda ishtirok etish, ular bo‘yicha xulosalar, tavsiya va taqrizlar berish;
muntazam ravishda ilmiy maqolalar bilan ilmiy jurnal va to‘plamlarda hamda ilmiy ma’ruzalar bilan tadbirlarda ishtirok etish;
qonunchilikni targ‘ib qilish, jamiyatda huquqiy madaniyatni yuksaltirish, idoraviy va normativ-huquqiy hujjatlar loyihalarini ishlab chiqishda ishtirok etish.
Nodirov Davurxon Ikromovich
Kafedra boshlig‘i, adliya-maslahatchisi.
Turg‘unov Asrorjon Anvarovich
Kafedra katta o‘qituvchisi, adliya kichik maslahatchisi.
“Jinoyat ishlarini tergov qilishda zamonaviy axborot texnologiyalari imkoniyatlaridan foydalanish istiqbollari” mavzusida yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun dissertatsiyani muvaffaqiyatli himoya qilgan.
Email: turgunov.a.a@proacademy.uz
Mehnat faoliyati davomida respublika iliy jurnallarida va ilmiy maqolalar to‘plamlarida 10 dan ortiq ilmiy va ilmiy-ommabop maqolalar, hammualliflikda 2 ta o‘quv-uslubiy qo‘llanma chop etgan.
Shukurov Jaxongir Rabbonayevich
Kafedra o‘qituvchisi, adliya kichik maslahatchisi.
“O‘zbekiston Respublikasida yarashuv institutini qo‘llash va uni takomillashtirish istiqbollari” mavzusida yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun dissertatsiyani muvaffaqiyatli himoya qilgan.
Email: jaxongir.shukurov@proacademy.uz
Mehnat faoliyati davomida respublika ilmiy jurnallarida, gazeta va ilmiy maqolalar to‘plamlarida 10 dan ortiq ilmiy va ilmiy-ommabop maqolalar, hammualliflikda 1 ta o‘quv-uslubiy qo‘llanma (O‘zbekiston Respublikasida yarashuv to‘g‘risidagi ishlar bo‘yicha ish yuritish) chop etgan.

Кафедра оперативно-розыскной деятельности и киберправа
формирование практики правоприменения в сферах оперативно-розыскной деятельности и киберправа, участие в учебно-методическом процессе по актуальным вопросам реформирования сферы и реализации учебно-методической, учебно-практической, научно-исследовательской работы, проведение занятий по заданным предметам и учебным модулям;
участие в повышении качества обучения, внедрении новых методов и технологий обучения путем совершенствования существующих методов, форм и стилей обучения;
участие в фундаментальных, научно-исследовательских исследованиях по соответствующим направлениям и проблемам, подготовка учебных, учебно-методических, учебно-практических пособий;
регулярное участие в научных журналах и сборниках с научными статьями и мероприятиях с научными лекциями;
повышение правовой культуры в обществе, участие в разработке проектов ведомственных и нормативных правовых документов.
Нодиров Давурхон Икромович
Начальник кафедры
Тургунов Асроржон Анварович
Старший преподаватель кафедры, младший советник юстиции.
Защитил диссертационную работу на соискание ученой степени доктора философии по юридическим наукам (PhD) на тему: «Перспективы использования возможностей современных информационных технологий при расследовании уголовных дел».
Email: turgunov.a.a@proacademy.uz
Автор более 10 научных и научно-популярных статей, является соавтором 2 учебно-методических пособий в ведущих журналах, газетах и ​​сборниках республики.
Шукуров Жахонгир Раббонаевич
Преподаватель кафедры, младший советник юстиции.
Защитил диссертационную работу на соискание ученой степени доктора философии по юридическим наукам (PhD) на тему: «Применение института примирения в Республике Узбекистан и перспективы его совершенствования».
Email: jaxongir.shukurov@proacademy.uz
Автор более 10 научных и научно-популярных статей, соавтор учебно-методического пособия (по делам примирения в Республике Узбекистан) а также статей в ведущих журналах республики и ​​сборниках научных статей.