Кибержиноятчиликка қарши кураш ҳамда ахборот хавфсизлигининг минтақавий Марказий Осиё семинарида иштирок этилди
Жорий йилнинг 15-17 октябр кунлари Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академияси, уюшган жиноятчилик ва коррупцияга қарши курашиш бошқармаси ҳамда МХХ ва ТИВ вакиллари таркибидаги делегация Дж.Маршалл номидаги хавфсизлик масалаларини ўрганиш бўйича Европа маркази, Грузия ИИВ Академияси томонидан ташкиллаштирилган кибержиноятчиликка қарши кураш ҳамда ахборот хавфсизлиги бўйича минтақавий Марказий Осиё семинарида иштирок этди.
Тадбир мақсади кибер майдонларни ҳимоя қилиш ва ахборот хавфсизлиги таҳдидларига қарши курашиш соҳасидаги тажриба алмашинуви.
Ўтказилган тадбир натижалари бўйча иштирокчилар томонидан кибер жиноятчиликка қарши курашиш самарадорлигини ошириш мақсадида халқаро ҳамкорликни мустаҳкамлаш зарурлиги таъкидланди.

Участие в работе Регионального центральноазиатского семинара по борьбе с киберпреступностью и информационной безопасности
15-17 октября сего года делегация в составе представителей Академии, управления по борьбе с организованной преступностью и коррупцией Генеральной прокуратуры, а также СГБ и МИД Республики Узбекистан приняли участие в Региональном центральноазиатском семинаре по борьбе с киберпреступностью и информационной безопасности, организованном Европейским центром по изучению вопросов безопасности им.Дж.Маршалла, Академией МВД Грузии в г.Тбилиси.
Целью мероприятия являлся обмен мнениями и опытом в области защиты киберпространства и борьбы с угрозами информационной безопасности.
По итогам проведенных мероприятий в целях повышения эффективности борьбы с киберпреступлениями участниками отмечена необходимость укрепления международного сотрудничества в данной сфере.