Узаков Шуҳрат Шароповичнинг юридик фанлари бўйича фалсафа доктори (PhD) диссертация иши ҳимояси тўғрисида
Узаков Шуҳрат Шароповичнинг “12.00.09 – Жиноят процесси. Криминалистика, тезкор-қидирув ҳуқуқ ва суд экспертизаси” ихтисослиги бўйича Дастлабки терговда жабрланувчининг ҳуқуқлари ва қонуний манфаатларини прокурор томонидан ҳимоя қилиш масалаларимавзусидаги юридик фанлари бўйича фалсафа доктори (PhD) илмий даражасини олиш учун ёзилган диссертация иши ҳимояси Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ҳузуридаги DSc.31/31.12.2020.Yu.67.01 рақамли Илмий кенгашнинг 2025 йил 3 апрель куни соат 14:30 даги мажлисида бўлиб ўтади.

On the defense of the dissertation for the degree of doctor of philosophy (PhD) in Law by Uzakov Shukhrat Sharopovich
On April 3, 2025, at 2:30 p.m., at the meeting of the Scientific council DSc.31/31.12.2020.Yu.67.01 of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, the defense of the dissertation for the degree of doctor of philosophy (PhD) in law by Uzakov Shukhrat Sharopovich will take place. The dissertation is titled: “Issues of protecting the rights and legitimate interests of the victim by the prosecutor at the stage of preliminary investigation” and falls under the specialty “12.00.09 – Criminal procedure, Criminalistics, operational-search law, and forensic examination”.