Академия магистратураси тингловчилари халқаро тадбирда иштирок этишди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси магистратураси тингловчилари Қозоғистон Республикаси Бош прокуратураси ҳузуридаги Ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари академияси томонидан ташкил этилган “Юридик фанни трансформация қилиш: ёш олимларнинг қарашлари” мавзусидаги халқаро илмий-амалий конференцияда иштирок этдилар.
Тадбирда юридик илм-фаннинг долзарб масалалари ва замонавий тенденциялари, соҳага инновацион ёндашувларни жорий этиш ижтимоий муносабатларни ҳуқуқий жиҳатдан тартибга солишда халқаро ҳуқуқ ва ҳуқуқни қўллаш амалиётидаги мавжуд ҳолатларни ўзаро мувофиқлаштириш орқали қонун ижодкорлиги ҳамда фундаментал характердаги илмий-тадқиқот фаолиятини янада ривожлантириш, шунингдек мазкур жараёнларда ахборот-коммуникация технологияларини кенг жорий этган ҳолда юридик кадрларни тайёрлаш тизимига алоҳида эътибор қаратиш ва уни такомиллаштириш масалалари муҳокама этилди.
Конференция якунида иштирокчилар томонидан ҳуқуқ соҳасини келажакда замонавий тенденциялар асосида ривожлантиришда юриспруденция соҳасида илмий тадқиқот олиб бораётган илмий жамоатчилик вакиллари ва профессор-ўқитувчилар ўртасида минтақалараро интеграцион жараённи янада юқори босқичга олиб чиқиш борасида бир қатор таклиф ва тавсиялар ишлаб чиқиш юзасидан ўзаро фикр-мулоҳазалар баён этилди.

Слушатели магистратуры Академии приняли участие в международном мероприятии
Слушатели магистратуры Правоохранительной академии Республики Узбекистан приняли участие в международной научно-практической конференции на тему: «Трансформация юридической науки: взгляд молодых ученых», организованной Академией правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан.
В ходе конференции обсуждены актуальные вопросы и современные тенденции развития юридической науки, внедрения инновационных подходов в данной сфере, новые форматы правового регулирования общественных отношений, вопросы имплементации передовых достижений юридической науки и международного права в правоприменительную практику, а также развития системы подготовки юридических кадров с широким внедрением информационно-коммуникационных технологий.
По итогам конференции участниками выработан ряд предложений и рекомендаций по расширению процесса межрегиональной и межведомственной интеграции профессорско-преподавательского состава и представителей научного сообщества в осуществлении научных исследований в области юриспруденции в целях дальнейшего развития юридической науки.