Академия магистратураси тингловчилари халқаро тадбирда иштирок этишди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси магистратураси тингловчилари Қозоғистон Республикаси Бош прокуратураси ҳузуридаги Ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари академияси томонидан ташкил этилган “Юридик фанни трансформация қилиш: ёш олимларнинг қарашлари” мавзусидаги халқаро илмий-амалий конференцияда иштирок этдилар.
Тадбирда юридик илм-фаннинг долзарб масалалари ва замонавий тенденциялари, соҳага инновацион ёндашувларни жорий этиш ижтимоий муносабатларни ҳуқуқий жиҳатдан тартибга солишда халқаро ҳуқуқ ва ҳуқуқни қўллаш амалиётидаги мавжуд ҳолатларни ўзаро мувофиқлаштириш орқали қонун ижодкорлиги ҳамда фундаментал характердаги илмий-тадқиқот фаолиятини янада ривожлантириш, шунингдек мазкур жараёнларда ахборот-коммуникация технологияларини кенг жорий этган ҳолда юридик кадрларни тайёрлаш тизимига алоҳида эътибор қаратиш ва уни такомиллаштириш масалалари муҳокама этилди.
Конференция якунида иштирокчилар томонидан ҳуқуқ соҳасини келажакда замонавий тенденциялар асосида ривожлантиришда юриспруденция соҳасида илмий тадқиқот олиб бораётган илмий жамоатчилик вакиллари ва профессор-ўқитувчилар ўртасида минтақалараро интеграцион жараённи янада юқори босқичга олиб чиқиш борасида бир қатор таклиф ва тавсиялар ишлаб чиқиш юзасидан ўзаро фикр-мулоҳазалар баён этилди.

Master’s students of the Academy took part in an international event
Master’s students of the Law enforcement academy of the Republic of Uzbekistan took part in the international scientific-practical conference on the topic: “Transformation of legal science: a view from young scholars” organized by the Law enforcement academy under the General prosecutor’s office of the Republic of Kazakhstan.
During the conference, participants discussed current issues and modern trends in the development of legal science, the introduction of innovative approaches in this field, new formats of legal regulation of social relations, the implementation of advanced achievements of legal science and international law into law enforcement practice, as well as the development of the legal education system with the broad integration of information and communication technologies.
Based on the results of the conference, the participants developed a number of proposals and recommendations aimed at expanding the process of interregional and interdepartmental integration of faculty members and representatives of the scientific community in conducting research in the field of jurisprudence, with the goal of further developing legal science.