Магистратуранинг “Тергов фаолияти” мутахассислиги бўйича қабул тугашига 5 кун қолди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида 2025/2026 ўқув йили учун “Тергов фаолияти” мутахассислиги бўйича таълимнинг кундузги шакли учун магистратурага қабул давом этмоқда.
Магистратурага танлов ваколатли давлат органларининг суриштирув ва тергов фаолиятини амалга оширувчи тузилмаларида ҳамда прокуратура органларида камида 3 йил хизматни ўтаган «Юриспруденция» бакалавриат таълим йўналиши бўйича таянч олий юридик маълумотга эга амалдаги ходимлари (ҳарбий хизматчилари) орасида ўтказилади.
Магистратуранинг «Тергов фаолияти» мутахассислиги бўйича ўқитиш бепул асосда амалга оширилади.
Ўқишга қабул қилинган ходимларнинг эгаллаб турган лавозими ва ўртача ойлик иш ҳақи ўқиш даври мобайнида сақлаб қолинади.
Ўқиш кундузги таълим шаклида бир йил давомида амалга оширилади.
Номзодлар томонидан ҳужжатлар 10 майдан 10 июнга қадар Олий таълим, фан ва Инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Билим ва малакаларни баҳолаш агентлигининг “mydtm.uz” электрон платформаси (my.uzbmb.uz) орқали тақдим этилади.
Кириш имтиҳонлари август ойида бир кунда уч босқичда, яъни тест шаклида ўтказиладиган махсус психологик танлов, ёзма имтиҳон ва чет тилидан тест синови орқали амалга оширилади.
https://www.youtube.com/@HMQakademiyasi ҳамда оммавий ахборот воситалари орқали танишиб боришингиз мумкин.

Осталось 5 дней до окончания приема в магистратуру по направлению «Следственная деятельность»
Продолжается прием в магистратуру по очной форме обучения по специальности «Следственная деятельность» на 2025/2026 учебный год в Правоохранительной академии Республики Узбекистан.
Конкурс в магистратуру проводится среди действующих сотрудников (военнослужащих), отслуживших в подразделениях уполномоченных государственных органов, осуществляющих дознание и следственную деятельность, а также органах прокуратуры не менее 3 лет, имеющих базовое высшее юридическое образование бакалавриата по специальности «Юриспруденция».
Обучение в магистратуре по специальности «Следственная деятельность» осуществляется на бесплатной основе.
Занимаемая должность и среднемесячная заработная плата принятых сотрудников на период обучения сохраняются.
Учеба осуществляется в очной форме обучения в течение одного года.
Документы кандидатов принимаются с 10 мая по 10 июня через электронную платформу «mydtm.uz» (www.my.uzbmb.uz) Агентства по оценке знаний и навыков при Министерстве высшего образования, науки и инноваций.
Вступительные экзамены будут проведены в августе в трех этапах в течении одного дня, в виде специального психологического отбора в виде тестирования, письменного экзамена и теста по иностранному языку.