Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси магистратурасига имтиҳонлар ўтказилади
2025 йил 22 август куни Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясининг 2025/2026 ўқув йилида қуйидаги мутахассисликлари учун имтиҳонлар ўтказилиши маълум қилинади:
“Прокурорлик фаолияти” (масофавий) – ички номзод ва ваколатли давлат органлари ходимлари учун чет тили;
“Инсон ҳуқуқларига оид халқаро ҳуқуқ” – ички номзодлар учун чет тили;
“Киберхавфсизликни ҳуқуқий таъминлаш” – ички номзод ва ваколатли давлат органлари ходимлари учун чет тили ва “Информатика ва ахборот технологиялари” фанидан.
“Киберхавфсизликни ҳуқуқий таъминлаш” – ташқи номзодлар учун рўйхат асосида “Информатика ва ахборот технологиялари” фанидан.
Барча мутахассисликлар бўйича имтиҳонлар 2025 йил 22 август куни соат 09:00 да Тошкент шаҳар Олмазор тумани Университет кўчаси 2-уй манзилида жойлашган Ўзбекистон миллий унверситети спорт мажмуаси биносида бошланади.
Шу муносабат билан барча номзодлар кўрсатилган манзилда соат 08:00 дан кечикмай шахсни тасдиқловчи ҳужжатнинг (паспорт ёки ID-карта) асли билан ҳозир бўлишлари сўралади.

Состоятся вступительные экзамены в магистратуру Правоохранительной академии
августа 2025 года состоятся вступительные экзамены в магистратуру Правоохранительной академии Республики Узбекистан на 2025/2026 учебный год по следующим специальностям:
«Следственная деятельность» – тест по иностранному зыку, психологический тест и письменный экзамен для всех кандидатов;
«Прокурорская деятельность» тест по иностранному языку для внутренних кандидатов;
«Прокурорская деятельность» (дистанционная) – тест по иностранному языку для внутренних кандидатов и сотрудников уполномоченных государственных органов;
«Международное право прав человека» – тест по иностранному языку для внутренних кандидатов;
«Правовое обеспечение кибербезопасности» – тест по иностранному языку и по предмету «Информатика и информационные технологии» для внутренних кандидатов и сотрудников уполномоченных государственных органов;
«Правовое обеспечение кибербезопасности» – тест по по специальности «Информатика и информационные технологии» по списку для внешних кандидатов.
Начало экзаменов по всем специальностям в 09:00 часов в здании спортивного комплекса Национального университета Узбекистана, расположенного по адресу: г. Ташкент, Алмазарский район, улица Университетская, 2.
Кандидатам необходимо явиться по указанному адресу не позднее 08:00 часов с оригиналом документа, удостоверяющего личность (паспорт или ID-карта).