Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси магистратурасига имтиҳонлар ўтказилади
2025 йил 22 август куни Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясининг 2025/2026 ўқув йилида қуйидаги мутахассисликлари учун имтиҳонлар ўтказилиши маълум қилинади:
“Прокурорлик фаолияти” (масофавий) – ички номзод ва ваколатли давлат органлари ходимлари учун чет тили;
“Инсон ҳуқуқларига оид халқаро ҳуқуқ” – ички номзодлар учун чет тили;
“Киберхавфсизликни ҳуқуқий таъминлаш” – ички номзод ва ваколатли давлат органлари ходимлари учун чет тили ва “Информатика ва ахборот технологиялари” фанидан.
“Киберхавфсизликни ҳуқуқий таъминлаш” – ташқи номзодлар учун рўйхат асосида “Информатика ва ахборот технологиялари” фанидан.
Барча мутахассисликлар бўйича имтиҳонлар 2025 йил 22 август куни соат 09:00 да Тошкент шаҳар Олмазор тумани Университет кўчаси 2-уй манзилида жойлашган Ўзбекистон миллий унверситети спорт мажмуаси биносида бошланади.
Шу муносабат билан барча номзодлар кўрсатилган манзилда соат 08:00 дан кечикмай шахсни тасдиқловчи ҳужжатнинг (паспорт ёки ID-карта) асли билан ҳозир бўлишлари сўралади.

Entrance examinations for Master’s Programs at the Law Enforcement Academy
On August 22, 2025, entrance examinations for the Master’s programs of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan for the 2025/2026 academic year will be held in the following specializations:
Investigative Activityforeign language test, psychological test, and written examination for all candidates;
Prosecutorial Activityforeign language test for internal candidates;
Prosecutorial Activity (distance learning)foreign language test for internal candidates and employees of authorized state bodies;
Anti-Corruptionforeign language test for internal candidates;
International Human Rights Law – foreign language test for internal candidates;
Legal Support of Cybersecurityforeign language test and a test in Informatics and Information Technologies for internal candidates and employees of authorized state bodies;
Legal Support of Cybersecurity – test in Informatics and Information Technologies (based on the established list) for external candidates.
Examinations for all specializations will begin at 09:00 at the Sports Complex of the National University of Uzbekistan, located at the following address: Tashkent, Almazar District, Universitetskaya Street, 2.