Хикматов Шухрат Шабановичнинг юридик фанлар бўйича фалсафа доктори (PhD) диссертация иши ҳимояси тўғрисида
Хикматов Шухрат Шабанович
нинг “12.00.07 – Суд ҳокимияти. Прокурор назорати. Ҳуқуқни муҳофаза қилиш фаолиятини ташкил этиш. Адвокатура” ихтисослиги бўйича юридик фанлар бўйича фалсафа доктори (PhD) илмий даражасини олиш учун “Ногиронлиги бўлган шахсларнинг ҳуқуқларини таъминлашда прокурор назоратини такомиллаштириш” мавзусида ёзилган диссертация иши ҳимояси Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ҳузуридаги DSc.31/31.12.2020.Yu.67.01 рақамли Илмий кенгашнинг 2025 йил 25 декабрь куни соат 15:00 даги мажлисида бўлиб ўтади.

On the Defense of the Dissertation for the Degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Legal Sciences by Shukhrat Shabanovich Khikmatov
On December 25, 2025, at 3:00 PM, a meeting of the Scientific Council DSc.31/31.12.2020.Yu.67.01 at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan will be held to consider the defense of the dissertation by Shukhrat Shabanovich Khikmatov for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Legal Sciences.
The dissertation is submitted in the specialty 12.00.07 – Judiciary; prosecutorial supervision; Organization of law enforcement activities; Advocacy and is entitled “Improving prosecutorial supervision in ensuring the rights of persons with disabilities”.