Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси магистратурасига қабулига оид
Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Рақамли технологиялар воситасида содир этиладиган жиноятларга қарши курашиш соҳаси учун профессионал кадрлар тайёрлаш тизимини жорий этиш чора-тадбирлари тўғрисида” ги 2025 йил 22 январдаги ПҚ–17-сон қарорига асосан Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида янги “Киберхавфсизликни ҳуқуқий таъминлаш” магистратура мутахассислиги ташкил қилинди.
Мазкур йўналиш бўйича Рақамли технологиялар вазирлиги томонидан тасдиқланган иловадаги нуфузли халқаро IT-сертификатга эга номзодларни танловнинг мутахассислик фанлари бўйича “Информатика ва ахборот технологиялари” фанидан имтиҳон топширишдан озод этилиши маълум қилинади.
2026/2027 ўқув йилида “Киберхавфсизликни ҳуқуқий таъминлаш” магистратура мутахассислиги бўйича танловда иштирок этиш истагида бўлган барча номзодлар томонидан ҳужжатларни жорий йилнинг 10 июнидан – 31 июлга қадар Олий таълим, фан ва Инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Билим ва малакаларни баҳолаш агентлигининг mydtm.uz электрон платформаси (www.my.uzbmb.uz) орқали топширишлари мумкин.

Admission to the master’s program at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan
In accordance with the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. PP–17 dated January 22, 2025, “On measures to introduce a system for training professional personnel in the field of combating crimes committed through digital technologies” a new Master's program specialty “Legal support of cybersecurity” is being introduced at the Law Enforcement Academy.
Candidates holding a prestigious international IT certificate, listed in the approved app by the Ministry of digital technologies, are exempt from the exam on the special subject “Informatics and information technologies”.
Candidates wishing to participate in the competition for the Master's program in “Legal support of cybersecurity” for the 2026/2027 academic year can submit their documents via the electronic platform of the Agency for knowledge and qualification assessment under the Ministry of higher education, science, and innovation at mydtm.uz (www.my.uzbmb.uzfrom june 10 to july 31 of the current year.