Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси магистратурасига қабулига оид
Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Рақамли технологиялар воситасида содир этиладиган жиноятларга қарши курашиш соҳаси учун профессионал кадрлар тайёрлаш тизимини жорий этиш чора-тадбирлари тўғрисида” ги 2025 йил 22 январдаги ПҚ–17-сон қарорига асосан Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида янги “Киберхавфсизликни ҳуқуқий таъминлаш” магистратура мутахассислиги ташкил қилинди.
Мазкур йўналиш бўйича Рақамли технологиялар вазирлиги томонидан тасдиқланган иловадаги нуфузли халқаро IT-сертификатга эга номзодларни танловнинг мутахассислик фанлари бўйича “Информатика ва ахборот технологиялари” фанидан имтиҳон топширишдан озод этилиши маълум қилинади.
2026/2027 ўқув йилида “Киберхавфсизликни ҳуқуқий таъминлаш” магистратура мутахассислиги бўйича танловда иштирок этиш истагида бўлган барча номзодлар томонидан ҳужжатларни жорий йилнинг 10 июнидан – 31 июлга қадар Олий таълим, фан ва Инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Билим ва малакаларни баҳолаш агентлигининг mydtm.uz электрон платформаси (www.my.uzbmb.uz) орқали топширишлари мумкин.

О приеме в магистратуру Правоохранительной академии Республики Узбекистан
В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан № ПП–17 от 22 января 2025 года «О мерах по внедрению системы подготовки профессиональных кадров в сфере борьбы с преступлениями, совершаемыми с использованием цифровых технологий», в Правоохранительной академии внедрению новая специальность магистратуры «Правовое обеспечение кибербезопасности».
Кандидаты, имеющие престижный международный IT-сертификат, указанный в приложении, утвержденном Министерством цифровых технологий, освобождаются от сдачи экзамена по специальному предмету – «Информатика и информационные технологии».
Кандидаты, желающие принять участие в конкурсе на магистратуру по специальности «Правовое обеспечение кибербезопасности» в 2026/2027 учебном году, могут подать документы через электронную платформу Агентства оценки знаний и квалификаций при Министерстве высшего образования, науки и инноваций mydtm.uz (www.my.uzbmb.uz) – с 10 июня по 31 июля текущего года.