Тошкент шаҳар Чилонзор туманида амалга оширилаётган “Хавфсиз ҳудуд” қўшма лойиҳаси доирасида навбатдаги учрашув бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратура Академияси томонидан Тошкент шаҳар Чилонзор туманида амалга оширилаётган “Хавфсиз ҳудуд” лойиҳаси доирасида навбатдаги ишчи учрашув ташкил этилди.
Учрашув БМТнинг Гиёҳванд моддалар ва жиноятчилик бўйича бошқармасининг Марказий Осиёдаги минтақавий вакилиги ходимлари, халқаро ва миллий экспертлар иштирок этдилар.
Тадбир конструктив тарзда ўтди, миллий экспертлар томонидан лойиҳа бўйича асосий натижалар тақдим этилди.
Шунингдек, учрашув қатнашчилари томонидан тадқиқотни якуний натижасини тегишли вазирликлар ва ташкилотлар хамда оммавий ахборот воситалари иштирокида тадқиқот натижалари ташкил этишга келишиб олинди.

Состоялась очередная встреча в рамках совместного проекта “Безопасный регион” в Чиланзарском районе города Ташкента
Академией Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан, организована очередная рабочая встреча в рамках реализации проекта «Безопасный регион» в Чиланарском районе города Ташкента.
Встреча проведена с участием преставителей Регионального представительства УНП ООН в Центральной Азии, а также международных и национальных экспертов.
Мероприятие прошло конструктивно, национальными экспертами представлен окончательный отчет с выводами и предложениями по результатам проведенного исследования с момента его запуска. Также, участниками встречи обсуждены дальнейшие вопросы по организации и проведения презентации отчета с участием заинтересованных  министерств и ведомств и освещением данного мероприятия в средствах массовой информации.