"Минтақавий мулоқот" ХННТ раҳбарияти билан ҳамкорлик режалари муҳокама қилинди
2021 йил 27 октябрь куни Бош прокуратура Академияси бошлиғи Е.Коленко “Минтақавий мулоқот” ХННТ директори М.Север билан учрашди.
Учрашувда шунингдек Академия бошлиғи ўринбосари У.Нигмаджанов ва таркибий тармоқ раҳбарлари, “Минтақавий мулоқот” ХННТнинг Ўзбекистондаги ваколатхонаси раҳбари П.Горьюп ва раҳбар ўринбосари Б.Шариповлар иштирок этишди.
COVID-19 пандемияси билан боғлиқ танаффусдан кейин ташкил этилган мазкур учрашув томонларга аввалдан режалаштирилган тадбирларни амалга ошириш билан боғлиқ масалаларни муҳокама қилиш, шунингдек келгусидаги ўзаро ҳамкорлик истиқболларини белгилаб олиш имконини берди.
Учрашув сўнгида ўзаро манфаатли соҳаларда ҳамкорликни мустаҳкамлаш бўйича кейинги қадамлар белгилаб олинди.

Обсуждение планов сотрудничества с руководством МНПО «Региональный диалог»
27 октября 2021 года состоялась встреча начальника Академии Генеральной прокуратуры Е.Коленко с директором МНПО «Региональный диалог» М.Север.
Во встрече также приняли участие заместитель начальника У.Нигмаджанов и руководители структурных подразделений Академии, а также глава филиала МНПО «Региональный диалог» в Узбекистане П.Горьюп и заместитель главы филиала Б.Шарипов.
Организованная после перерыва, связанного с пандемией COVID-19, встреча, дала сторонам возможность обсудить вопросы, связанные с реализацией ранее запланированных мероприятий, а также наметить перспективы взаимодействия на предстоящий период.
По итогам встречи определены дальнейшие шаги по укреплению сотрудничества в областях, представляющих взаимный интерес.