Академия докторантлари ва магистратура тингловчилари вазирлик фаолияти, инновациялар соҳасидаги тенденциялар ва тадбирлар билан танишиш мақсадида Инновацион ривожланиш вазирлигига ташриф буюришди.
Академия тингловчилари илм-фаннинг турли соҳаларида амалга оширилаётган инновацион лойиҳалар билан танишиш имконига эга бўлдилар.
Ташриф давомида инновацион ривожланиш вазири И.Абдурахманов билан учрашув ташкил этилиб, унда тингловчиларга турли соҳаларда амалга оширилаётган инновацион ишланмалар, уларни молиялаштириш манбалари ва кутилаётган натижалар ҳақида маълумот берилди. Учрашув фаол мулоқот шаклида бўлиб ўтди, тингловчилар ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олдилар.
Академия тингловчилари Инновацион илмий-ишлаб чиқариш технопаркига ҳам ташриф буюриб, “Learning by doing” тамойили асосида талабалар олган билимларни амалда қўллаш жараёнини кузатдилар.

Ознакомление с деятельностью Министерства инновационного развития
Слушатели магистратуры, а также докторанты Академии посетили Министерство инновационного развития в целях ознакомления с деятельностью ведомства, трендами и событиями в сфере инноваций.
Слушатели Академии имели возможность ознакомиться с инновационными проектами, реализуемыми в различных областях науки.
В рамках визита состоялась встреча с Министром инновационного развития И.Абдурахмановым, в ходе которой слушатели проинформированы об инновационных разработках, осуществляемых в различных отраслях, источниках их финансирования и ожидаемых результатах. Встреча прошла в форме активного диалога, где слушатели получили ответы на интересующие их вопросы.
Слушатели Академии также посетили Инновационный научно-производственный технопарк, где наблюдали за процессом применения приобретенных студентами знаний на практике по принципу «Learning by doing».