Илмий-техник кенгашнинг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди
2022 йил 21 апрель куни Ўзбекистон Республикасининг Инновацион ривожланиш вазирлиги ҳузуридаги “Ҳуқуқ” йўналиши бўйича Илмий-техник кенгашнинг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди.
Мазкур Кенгаш ҳуқуқ йўналишидаги илмий лойиҳаларни экспертизадан ўтказиш мақсадида юридик фан йўналиши бўйича соҳага оид олимлар, давлат бошқаруви органлари ва ташкилотларнинг юқори малакали мутахассисларидан иборат таркибда шакллантирилган илмий-техник жамоа ҳисобланади.
Бош прокуратура Академиясининг илмий ва ахборот-таҳлилий ишлар бўйича ўринбосари, ю.ф.д., профессор М.М.Мамасиддиқовнинг раислигида ўтказилган мазкур йиғилишда Илмий-техник кенгаш аъзолари томонидан Инновацион ривожланиш вазирлиги томонидан эълон қилинган илмий фаолиятга оид давлат дастурлари доирасидаги “Юриспруденцияга боғлиқ фанлараро квантитатив тадқиқотларга мўлжалланган рақамли платформа яратиш” мавзусидаги лойиҳа муҳокама қилинди.
Муҳокама қизғин савол-жавобларга бой тарзда ўтди ва муносиб деб топилган лойиҳа молиялаштиришга тавсия этилди.

Состоялось очередное заседание Научно-технического совета
21 апреля 2022 года состоялось очередное заседание Научно-технического совета по направлению «Право» при Министерстве инновационного развития Республики Узбекистан.
Данный Совет состоит из научно-технического коллектива, сформированного с целью экспертизы научных проектов в области права, в состав которого входят высококвалифицированные специалисты в области права, органов государственного управления и организаций.
В заседании, проходившем под председательством заместителя начальника Академии Генеральной прокуратуры по научному и информационно-аналитическому направлению, д.ю.н., профессора М.М.Мамасиддикова, членами Научно-технического совета рассмотрен проект под названием: «Создание цифровой платформы для квантитативных междисциплинарных исследований, связанных с юриспруденцией», объявленный Министерством инновационного развития в рамках государственных программ по научной деятельности.
Обсуждение прошло бурными дебатами и проект, соответствующий требованиям, рекомендован к финансированию.