ТДЮУ битирувчиларини Академия магистратурасида ўқишга жалб қилиш мақсадида учрашув ташкил этилди
Бош прокуратура Академияси томонидан мамалакатимиздаги бошқа олий юридик таълим муассасалари билан ўқув-амалий ҳамкорликка алоҳида эътибор қаратиб келинган. Хусусан, Академия магистратурасига “юриспруденция” мутахассислиги бўйича бакалавр босқичини тамомлаган битирувчиларни жалб қилиш мақсадида олий таълим муассасалари битирувчи талабалари билан мунтазам равишда учрашувлар ташкил этилиши анъанага айланган.
Навбатдаги учрашув “Хотира ва қадрлаш куни” тадбирлари доирасида Тошкент давлат юридик университети битирувчи талаблари билан Ўзбекистон прокуратураси тарихи музейида ташкил этилди.
Учрашувда талабаларга магистратурасида таҳсил олиш учун яратилган имкониятлар, прокуратура органларига тизимига кирувчи  ушбу таълим муассасасида таҳсил олишнинг афзалликлари, кириш имтиҳонлари ҳамда ўқишни ташкил этиш тартиби, шунингдек магистратура фаолиятига оид бошқа маълумотлар ҳақида батафсил тушунтиришлар берилди.
Шу билан бирга, тадбир давомида талабалар прокуратура органларининг шаклланиш тарихи, алоҳида хизмат кўрсатган ходимлар фаолияти, шунингдек бугунги кундаги прокуратура ҳаётига оид бўлган маълумотлар билан яқиндан танишдилар. Тадбирнинг ташкил этилиши ҳам алоҳида рамзий маъно касб этди.

Состоялась встреча с выпускниками Ташкентского государственного юридического университета
Академией Генеральной прокуратуры уделяется особое внимание развитию сотрудничества с высшими юридическими учебными заведениями страны. В рамках данной работы в том числе проводятся традиционные встречи с выпускниками высших образовательных учреждений по специальности «Юриспруденция»
в целях их информирования о магистерских программах Академии и перспективах обучения.
Очередная подобная встреча организована с выпускниками Ташкентского государственного юридического университета в Музее истории прокуратуры Узбекистана в рамках празднования Дня памяти и почестей.
В ходе встречи участники подробно проинформированы о возможностях, созданных для обучения в магистратуре, преимуществах обучения в данном учреждении, входящем в систему органов прокуратуры, порядке проведения вступительных экзаменов и обучения, а также других вопросах, представляющих интерес для потенциальных магистрантов.
Учащаяся молодежь также имела возможность ознакомиться с историей становления прокуратуры Узбекистана, деятельностью отдельных заслуженных сотрудников, а также информацией о деятельности органов прокуратуры сегодня.