Академия мустақил изланувчилари учун малака имтиҳони ўтказилди
Бош прокуратура Академиясининг мустақил изланувчилари ихтисослик ва чет тили бўйича малакавий имтиҳон топширди.
Имтиҳон Бош прокуратура Академияси, Жамоат хавфсизлиги университети, Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси миллий маркази, Ички ишлар вазирлиги Академияси, Судьялар олий кенгаши ҳузуридаги Судьялар олий мактаби, Тошкент давлат юридик университетининг етакчи олимлари ҳамда Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университети тилшуносларидан иборат таркибда тузилган комиссия томонидан олиб борилди.
Имтиҳонда мустақил изланувчиларнинг махсус фанлар ва чет тилини билиш даражасини аниқлаш мақсадида ҳамда мамлакатимизда суд-ҳуқуқ соҳасида амалга оширилаётган ислоҳотлар, изланувчилар томонидан олиб бораётган диссертация мавзуси доирасида мавжуд илмий муаммолар ва уларнинг ечимлари хусусида берилган саволларга жавоблар олинди.

Проведены очередные экзамены для самостоятельных соискателей Академии
Самостоятельные соискатели Академии Генеральной прокуратуры сдали квалификационные экзамены по специальности и иностранному языку.
Экзамены проведены комиссией из числа видных ученых-правоведов Академии Генеральной прокуратуры, Академии МВД, Высшей школы судей при Высшем судейском совете, Национального центра Республики Узбекистан по правам человека, Ташкентского государственного юридического университета, Университета общественной безопасности, а также лингвистов Узбекского государственного университета мировых языков.
В ходе экзамена самостоятельным соискателям были заданы вопросы касательно проводимых в стране судебно-правовых реформ, научных исследований по специализации и их современных направлений, научных проблем и способов их разрешения по исследуемым темам специализации.
Докторантам и самостоятельным соискателям, успешно сдавшим квалифицированные экзамены, были вручены сертификаты.