ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ БОШ ПРОКУРАТУРАСИ АКАДЕМИЯСИ МАГИСТРАТУРАСИГА ҚАБУЛ БОШЛАНДИ
Бош прокуратура Академиясида 2022/2023 ўқув йили учун таълимнинг кундузги ва сиртқи шакллари бўйича магистратурага қабул бошлангани маълум қилинади.
Магистратурага танлов “юриспруденция” таълим йўналиши бўйича таянч олий юридик маълумотга эга бўлган фуқаролар (ш.ж. прокуратура органлари ходимлари) орасида ўтказилади.
Кундузги таълим шаклида қуйидаги мутахассисликлар бўйича жами 60 та қабул квотаси ажратилган. Жумладан:
“Прокурорлик фаолияти” – 15 та;
“Тергов фаолияти” – 15 та;
“Коррупцияга қарши курашиш” – 15 та;
“Инсон ҳуқуқларига оид халқаро ҳуқуқ” – 15 та (24 та давлат гранти ва 36 та тўлов-контракт).
Сиртқи шакли учун “Прокурорлик фаолияти” мутахассислиги бўйича жами 25 та қабул квотаси жорий қилинмоқда (5 та давлат гранти ва 20 та тўлов-контракт).
Бош прокуратура Академиясининг магистратурасига ҳужжат топшириш тартиби билан видеойўриқнома орқали танишиш мумкин.

НАЧАЛСЯ ПРИЕМ В МАГИСТРАТУРУ АКАДЕМИИ ГЕНЕРАЛЬНОЙ ПРОКУРАТУРЫ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН
Начался прием в магистратуру Академии Генеральной прокуратуры на 2022/2023 учебный год по очной и заочной формам обучения.
Конкурс на магистратуру проводится среди лиц, имеющих базовое высшее юридическое образование по специальности «юриспруденция» (в том числе среди работников органов прокуратуры).
По очной форме обучения выделена  квота в количестве 60 мест (из них 24 по государственным грантам и 36 на платно-контрактной основе) по следующим специальностям:
«Прокурорская деятельность» 15;
«Следственная деятельность» 15;
«Противодействие коррупции» 15;
«Международное право по правам человека» 15.
По заочной форме обучения по специальности «Прокурорская деятельность» вводится квота в 25 мест (5 по государственным грантам и 20 на платно-контрактной основе).
С порядком сдачи документов в магистратуру Академии Генеральной прокуратуры можно ознакомиться посредством видео- инструкции.