Арипов Дилшод Уринбаевичнинг юридик фанлар бўйича фан доктори (DSc) диссертация иши ҳимояси тўғрисида
Арипов Дилшод Уринбаевичнинг “12.00.07 – Суд ҳокимияти. Прокурор назорати. Ҳуқуқни муҳофаза қилиш фаолиятини ташкил этиш. Адвокатура” ихтисослиги бўйича “Суд ҳокимияти мустақиллигини ташкилий-ҳуқуқий такомиллаштиришнинг замонавий тенденциялари” мавзусидаги юридик фaнлaр бўйичa фaн дoктoри (DSc) илмий даражасини олиш учун ёзган диссертация иши ҳимояси Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академияси ҳузуридаги илмий даражалар берувчи DSc.31/31.01.2020.Yu.67.01 рақамли Илмий кенгашнинг 2022 йил 11 октябрь куни соат 15:00 даги мажлисида бўлиб ўтади.

О защите диссертационной работы на соискание ученой степени доктора юридических наук (DSc) Арипова Дилшода Уринбаевича
11 октября 2022 года в 15:00 часов на заседании Научного совета Dsc. 31/31.12.2020.Yu.67.01 при Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан состоится защита диссертационной работы на соискание ученой степени доктора юридических наук (DSc) Арипова Дилшода Уринбаевича на тему «Современные тенденции организационно-правового совершенствования независимости судебной власти» по специальности «12.00.07 – Судебная власть. Прокурорский надзор. Организация деятельности правоохранительных органов. Адвокатура».