АҚШ давлат департаментининг Терроризмга қарши курашиш бюроси делегацияси ташрифи
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясига “Жиноий даромадларни легаллаштириш ва терроризмни молиялаштиришга қарши курашиш бўйича мураббийлик ва ўқитиш” дастури доирасида АҚШ давлат департаментининг Терроризмга қарши курашиш бюроси ва "Минтақавий мулоқот" ХННТ делегацияси ташриф буюрди.
Учрашув давомида лойиҳани амалга оширишнинг долзарб масалалари, жиноий даромадларни легаллаштириш ва терроризмни молиялаштиришга қарши курашиш соҳасида кадрлар тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш тизимини янада такомиллаштириш соҳасида ҳамкорликни амалга ошириш йўналишлари муҳокама қилинди.
Учрашувда лойиҳа доирасида Академияга жалб қилинган узоқ муддатли эксперт  Ричард Джойс (АҚШ)  ҳам иштирок этди.

The visit of the delegation of the US State Department's Bureau of Counterterrorism
"A delegation from the US State Department's Bureau of Counterterrorism visited the Law Enforcement Academy under the program "Enhancing the Legalization of Illicit Proceeds and Countering Financing of Terrorism, and Training and Education".
During the meeting, the relevant issues regarding the implementation of the project, the training, and improvement of skills in the field of countering the financing of terrorism and the legalization of illicit proceeds, as well as collaboration in enhancing the system of training, retraining, and skills improvement were discussed.
Richard Joyce, a long-term expert from the United States, also participated in the project at the Academy."