АҚШ давлат департаментининг Терроризмга қарши курашиш бюроси делегацияси ташрифи
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясига “Жиноий даромадларни легаллаштириш ва терроризмни молиялаштиришга қарши курашиш бўйича мураббийлик ва ўқитиш” дастури доирасида АҚШ давлат департаментининг Терроризмга қарши курашиш бюроси ва "Минтақавий мулоқот" ХННТ делегацияси ташриф буюрди.
Учрашув давомида лойиҳани амалга оширишнинг долзарб масалалари, жиноий даромадларни легаллаштириш ва терроризмни молиялаштиришга қарши курашиш соҳасида кадрлар тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш тизимини янада такомиллаштириш соҳасида ҳамкорликни амалга ошириш йўналишлари муҳокама қилинди.
Учрашувда лойиҳа доирасида Академияга жалб қилинган узоқ муддатли эксперт  Ричард Джойс (АҚШ)  ҳам иштирок этди.

Визит делегации Бюро по борьбе с терроризмом Государственного департамента США
Академию в рамках программы «Наставничество и обучение по противодействию легализации доходов, полученных от преступной деятельности и  финансирования терроризма» посетила делегация Бюро по борьбе с терроризмом Государственного департамента США и МНПО «Региональный диалог».
В ходе встречи обсуждены актуальные вопросы реализации проекта,  возможные пути сотрудничества в сфере дальнейшего совершенствования системы подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в сфере ПОД/ФТ.
Во встрече принял участие долгосрочный эксперт-тренер Ричард Джойс (США), привлеченный в Академию в рамках проекта.