Нагоя иқтисодиёт университети профессори иштирокида маҳорат дарси ўтказилди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси томонидан хорижий мамлакатлар етакчи олий таълим ва илмий-тадқиқот ташкилотларининг малакали мутахассисларини жалб қилган ҳолда халқаро ҳамкорликни кенгайтириш ва ижобий тажрибани жорий этишга қаратилган фаолият изчил амалга ошириб келинмоқда.
Мазкур фаолият доирасида Нагоя иқтисодиёт университети (Япония) профессори А.Умиридинов томонидан академия магистратураси тингловчилари учун ҳуқуқий соҳада блог-постлар ва хорижий мақолалар тайёрлаш бўйича маҳорат дарси ўтказилди.
Тадбир давомида эксперт мазкур соҳадаги хорижий тажриба билан бўлишиб, иштирокчиларни блог-постларни яратиш, илмий мақолалар ва нашрларни тайёрлаш ҳамда магистрлик диссертациялар доирасида тадқиқотларни олиб бориш методикаси билан батафсил таништирди.
Маҳорат дарси интерактив шаклда ташкил қилиниб, унда академия магистратура тингловчилари ўзларининг илмий ишларини шакллантиришлари учун зарур билимларни олишди.

Master class with a professor from the Nagoya University of Economics
The Law Enforcement Academy is consistently working to expand international cooperation and introduce the educational foreign experience and successful practices with the involvement of qualified specialists from leading higher education and research institutions of foreign countries.
As part of this work, Professor A.Umiridinov of the Nagoya University of Economics (Japan) held a master class for students of the Law Enforcement Academy's master's program on preparing blog posts and foreign articles in the field of law.
During the event, the expert shared foreign experiences and familiarized the participants in detail with the methods of creating blog posts, preparing scientific publications and articles, as well as conducting research within the framework of a master's thesis.
The master class was held in an interactive form, and students of the master's program received a lot of useful information for the formation of their scientific papers.