Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси магистратурасига қабул давом этмоқда
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида 2023/2024 ўқув йили учун “Тергов фаолияти” мутахассислиги бўйича таълимнинг кундузги шакли учун магистратурага қабул давом этмоқда.
Магистратурага танлов ваколатли давлат органларида камида 3 йил хизматни ўтаган Юриспруденция” бакалавриат таълим йўналиши бўйича таянч олий юридик маълумотга эга амалдаги ходимлари (ҳарбий хизматчилари) орасида ўтказилади.
Магистратуранинг “Тергов фаолияти” мутахассислиги бўйича ўқитиш бепул асосда амалга оширилади.
Ўқишга қабул қилинган ходимларнинг эгаллаб турган лавозими ва ўртача ойлик иш ҳақи ўқиш даври мобайнида сақлаб қолинади.
Ўқиш кундузги таълим шаклида бир йил давомида амалга оширилади.
Қабул параметрлари ваколатли органлар таклифи асосида шакллантирилган, аниқ сони бўйича қўшимча маълумот тақдим этилади.
Номзодлар томонидан ҳужжатлар 10 июнь кунига қадар Олий таълим, фан ва Инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Билим ва малакаларни баҳолаш агентлигининг “mydtm.uz” электрон платформаси (https://my.uzbmb.uz/) орқали тақдим этилади.
Кириш имтиҳонлари июль-август ойларида уч босқичда, яъни тест шаклида ўтказиладиган махсус психологик танлов, ёзма имтиҳон (эссе) ва чет тилидан тест синови орқали амалга оширилади.
Магистратуранинг “Прокурорлик фаолияти” (кундузги ва сиртқи), “Коррупцияга қарши курашиш” ҳамда “Инсон ҳуқуқларига оид халқаро ҳуқуқ” мутахассисликларига қабул жорий йил 10 июндан 31 июлга қадар ташкил  этилади  ва  бу  ҳақда  қўшимча   батафсил  эълон берилади.
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси магистратурасига қабул қилиш ва ўқитишни ташкил этиш тартиби тўғрисидаги низом билан қуйидаги ҳавола орқали танишишингиз мумкин: http://lex.uz/uz/docs/6425532

Продолжается прием в магистратуру Правоохранительной академии Республики Узбекистан на 2023/2024 учебный год в очной форме обучения по специальности «Следственная деятельность».
Конкурс в магистратуру проводится среди действующих сотрудников (военнослужащих), имеющих базовое высшее юридическое образование по специальности бакалавриата «Юриспруденция», проработавших не менее 3-х лет в уполномоченных государственных органах.
Обучение по специальности «Следственная деятельность» магистратуры организуется на бесплатной основе.
В случае поступления в магистратуру должность и средний месячный заработок сотрудников сохраняются на период обучения.
Обучение осуществляется в очной форме обучения в течение одного года.
Параметры приема сформированы на основании предложения компетентных органов, информация о точном количестве будет предоставлена дополнительно.
Кандидатам необходимо пройти регистрацию на специальной электронной площадке Агентства по оценке знаний и квалификаций при Министерстве высшего образования, науки и инноваций «mydtm.uz» (https://my.uzbmb.uz/) с 10 мая по 10 июня.
Вступительные экзамены будут проводиться в июле-августе в три этапа: специальный психологический отбор в виде тестирования, письменный экзамен (эссе), а также тестирование по иностранному языку.
Прием по специальностям магистратуры «Прокурорская деятельность» (очная и заочная формы обучения), «Противодействие коррупции», а также «Международное право прав человека» будет организован с 10 июня по 31 июля, о чем будет объявлено дополнительно.
Ознакомиться с положением о порядке приема и обучения в магистратуру Правоохранительной академии Республики Узбекистан можно перейдя по следующей ссылке: http://lex.uz/uz/docs/6425532
С информацией касательно вступительных экзаменов в магистратуру Правоохранительной академии можете ознакомиться на веб-сайте Академии (www.proacademy.uz), официальных страницах Академии в социальных сетях: