Академия мустақил изланувчилари учун навбатдаги малакавий имтиҳони ўтказилди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясининг мустақил изланувчилари ихтисослик ва чет тили бўйича малакавий имтиҳон топширди.
Имтиҳон Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси, Жамоат хавфсизлиги университети, Ички ишлар вазирлиги Академияси, Тошкент давлат юридик университетининг етакчи олимлари ҳамда Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университетининг профессорларидан иборат таркибда тузилган комиссия томонидан олиб борилди.
Имтиҳонда мустақил изланувчиларнинг махсус фанлар ва чет тилини билиш даражасини аниқлаш мақсадида ҳамда мамлакатимизда суд-ҳуқуқ соҳасида амалга оширилаётган ислоҳотлар, изланувчилар томонидан олиб бораётган диссертация мавзуси доирасида мавжуд илмий муаммолар ва уларнинг ечимлари хусусида берилган саволларга жавоблар олинди.

The next qualifying exam for independent students of the Academy was held
Independent students of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan passed the qualification exam in specialization and foreign language.
The examination was conducted by a commission consisting of leading scientists of the Academy of Law Enforcement, University of Public Security, Academy of the Ministry of Internal Affairs, Tashkent State Law University, and professors of the State University of World Languages ​​of Uzbekistan.
In the exam, to determine the level of knowledge of special subjects and foreign languages ​​of independent researchers, as well as the reforms implemented in the judicial and legal sphere in our country, the existing scientific problems and their solutions within the scope of the dissertation topic of the researchers, answers were received.