Академия мустақил изланувчилари учун навбатдаги малакавий имтиҳони ўтказилди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясининг мустақил изланувчилари ихтисослик ва чет тили бўйича малакавий имтиҳон топширди.
Имтиҳон Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси, Жамоат хавфсизлиги университети, Ички ишлар вазирлиги Академияси, Тошкент давлат юридик университетининг етакчи олимлари ҳамда Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университетининг профессорларидан иборат таркибда тузилган комиссия томонидан олиб борилди.
Имтиҳонда мустақил изланувчиларнинг махсус фанлар ва чет тилини билиш даражасини аниқлаш мақсадида ҳамда мамлакатимизда суд-ҳуқуқ соҳасида амалга оширилаётган ислоҳотлар, изланувчилар томонидан олиб бораётган диссертация мавзуси доирасида мавжуд илмий муаммолар ва уларнинг ечимлари хусусида берилган саволларга жавоблар олинди.

Проведены очередные экзамены для самостоятельных соискателей Академии
Самостоятельные соискатели Правоохранительной академии Республики Узбекистан сдали квалификационные экзамены по специальности и иностранному языку.
Экзамены проведены комиссией из числа ведущих ученых-правоведов Правоохранительной академии, Академии МВД, Ташкентского государственного юридического университета, Университета общественной безопасности, а также лингвистов Узбекского государственного университета мировых языков.
В ходе экзамена самостоятельным соискателям заданы вопросы касательно проводимых в стране судебно-правовых реформ, научных исследований по специализации и их современных направлений, научных проблем и способов их решения.