Туман (шаҳар) прокурорларининг ёрдамчилари учун малака ошириш курслари ўтказилди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида туман (шаҳар) прокурорларининг ёрдамчилари учун “Вояга етмаганлар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш соҳасидаги қонунчилик ижроси устидан прокурор назоратини самарали ташкил этиш” мавзусидаги малака ошириш курслари якунланди.
Курс аралаш таълим форматида ташкил этилиб, унда тингловчилар ишдан ажралмаган ҳолда масофавий таълим олдилар ҳамда олинган билимларни мустаҳкамлаш мақсадида Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида кундузги таълим тарзида ўтказилган ўқув машғулотларида иштирок этдилар.
Мазкур курс доирасида Академия профессор-ўқитувчилари томонидан жойлардаги прокуратура органларининг фаолиятини самарали ташкил этиш, вояга етмаганлар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш соҳасида прокурор назоратини ташкил этиш, бу борадаги муаммолар ва низоли вазиятларни ҳал этиш, қарорлар қабул қилиш, манфаатлар тўқнашувини олдини олиш ва бошқа долзарб масалаларга оид касбий ва бошқарув кўникмаларини шакллантириш ҳамда ривожлантириш, шунингдек қонунчиликдаги янгиликлар бўйича ўқув машғулотлари ўтказилди.

Training courses were held for assistants of district (city) prosecutors
Training courses for assistants of district (city) prosecutors on the topic "Effective organization of prosecutor's control over the implementation of legislation in the field of protection of minors" were completed at the Law Enforcement Academy.
The course was organized in the format of mixed education, in which the trainees received distance learning without being separated from work, and in order to strengthen the acquired knowledge, they participated in training sessions held in the style of day education at the Law Enforcement Academy.
Within the framework of this course, professors and teachers of the Academy will be able to effectively organize the activities of local prosecutor's offices, organize prosecutor's supervision in the field of protecting the rights of minors, solve problems and conflict situations in this regard, make decisions, prevent conflicts of interest and other relevant issues. formation and development of competencies and management skills, as well as training sessions on legislative innovations were held.