Кадирова Барно Туранбой қизининг юридик фанлар бўйича фалсафа доктори (PhD) илмий даражасини олиш учун ёзган диссертация иши ҳимояси тўғрисида
Кадирова Барно Туранбой қизининг “12.00.07 – “Суд ҳокимияти. Прокурор назорати. Ҳуқуқни муҳофаза қилиш фаолиятини ташкил этиш. Адвокатура” ихтисослиги бўйича “Қийноққа қарши курашишга оид қонунчилик ижроси устидан прокурор назоратини такомиллаштириш масалалари” мавзусидаги юридик фанлар бўйича фалсафа доктори (PhD) илмий даражасини олиш учун ёзилган диссертация иши ҳимояси Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ҳузуридаги DSc.31/31.12.2020.Yu.67.01 рақамли Илмий кенгашнинг 2023 йил 15 декабрь куни соат 10:00 даги мажлисида бўлиб ўтади.

О защите диссертационной работы на соискание ученой степени доктора философии по юридическим наукам (PhD) Кадировой Барно Туранбой кизи
15 декабря 2023 года в 10:00 часов на заседании Научного совета DSc. 31/31.12.2020.Yu.67.01 при Правоохранительной академии Республики Узбекистан состоится защита диссертационной работы на соискание ученой степени доктора философии по юридическим наукам (PhD) Кадировой Барно Туранбой кизи на тему: «Вопросы совершенствования прокурорского надзора за исполнением законодательства о борьбе с пытками» по специальности «12.00.07 – Судебная власть. Прокурорский надзор. Организация правоохранительной деятельности. Адвокатура».