Кадирова Барно Туранбой қизининг юридик фанлар бўйича фалсафа доктори (PhD) илмий даражасини олиш учун ёзган диссертация иши ҳимояси тўғрисида
Кадирова Барно Туранбой қизининг “12.00.07 – “Суд ҳокимияти. Прокурор назорати. Ҳуқуқни муҳофаза қилиш фаолиятини ташкил этиш. Адвокатура” ихтисослиги бўйича “Қийноққа қарши курашишга оид қонунчилик ижроси устидан прокурор назоратини такомиллаштириш масалалари” мавзусидаги юридик фанлар бўйича фалсафа доктори (PhD) илмий даражасини олиш учун ёзилган диссертация иши ҳимояси Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ҳузуридаги DSc.31/31.12.2020.Yu.67.01 рақамли Илмий кенгашнинг 2023 йил 15 декабрь куни соат 10:00 даги мажлисида бўлиб ўтади.

On the defense of the dissertation work for the degree of Doctor of Philosophy in Legal Sciences (PhD) by Kadirova Barno Turanbay kizi
On December 15, 2023 at 10:00 a.m. at the meeting of the Scientific Council DSc. 31/31.12.2020.Yu.67.01 at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, the defense of the dissertation work for the degree of Doctor of Philosophy in Legal Sciences (PhD) by Kadirova Barno Turanbay kizi will be held on the topic: "Issues of improving the prosecutor's supervision over the implementation of legislation on combating torture" in the specialty "12.00.07 – Judicial power. Prosecutor's supervision. Organization of law enforcement activities. Advocacy".