Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида 2024 йил 26 январь куни соат 9:30 да “Фуқаролик процессуал ҳуқуқининг долзарб муаммолари” мавзусига бағишланган халқаро илмий-амалий конференцияси оффлайн ва онлайн форматда ўтказилади.
Халқаро илмий-амалий конференция якунига кўра илмий мақола ва тезислар тўплами нашр этилади.
Тўпламда етакчи хорижий олим-мутахассислар тақризидан ўтказилган ҳолда хорижий  тилда чоп этилган илмий мақолалар диссертациялар асосий илмий натижаларини чоп этиш  тавсия этилган илмий ишлар рўйхатига киритилган хорижий илмий  нашрларда чоп этилган илмий мақолаларга тенглаштириш режалаштирилган.

В Правоохранительной Академии Республики Узбекистан 26 января 2024 года в 9 ч. 30 мин. начнется международная научно-практическая конференция в смешанном формате (оффлайн и онлайн) на тему: «Актуальные вопросы гражданского процессуального права».
По итогам международной научно-практической конференции будет опубликован сборник научных статей и тезисов.
Научные статьи, опубликованные в сборнике на иностранных языках рецензированные ведущими зарубежными учеными и специалистами, приравниваются к научным публикациям в зарубежных научных изданиях, включенных в перечень изданий, рекомендованных для публикации основных результатов диссертаций.