Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида 2024 йил 26 январь куни соат 9:30 да “Фуқаролик процессуал ҳуқуқининг долзарб муаммолари” мавзусига бағишланган халқаро илмий-амалий конференцияси оффлайн ва онлайн форматда ўтказилади.
Халқаро илмий-амалий конференция якунига кўра илмий мақола ва тезислар тўплами нашр этилади.
Тўпламда етакчи хорижий олим-мутахассислар тақризидан ўтказилган ҳолда хорижий  тилда чоп этилган илмий мақолалар диссертациялар асосий илмий натижаларини чоп этиш  тавсия этилган илмий ишлар рўйхатига киритилган хорижий илмий  нашрларда чоп этилган илмий мақолаларга тенглаштириш режалаштирилган.

An international scientific and practical conference in a mixed format (offline and online) on the topic: "Topical issues of civil procedure law" will begin at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan at 9.30 a.m. on January 26, 2024.
Following the results of the international scientific and practical conference, a collection of scientific articles and abstracts will be published.
Scientific articles published in the collection in foreign languages reviewed by leading foreign scientists and specialists are equated to scientific publications in foreign scientific publications included in the list of publications recommended for the publication of the main results of dissertations.