Бола ҳуқуқлари бўйича бинар маҳорат дарси
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида бакалавриат талабалари учун бола ҳуқуқларини ҳимоя қилишнинг миллий тизими бўйича бинар маҳорат дарси ўтказилди.
Бинар машғулотда Халқаро ҳуқуқ ва инсон ҳуқуқлари кафедраси ўқитувчиси Б.Кадирова ҳамда Бош прокуратуранинг Фуқароларнинг ҳуқуқ ва эркинликларини ҳимоя қилиш бўлими катта прокурори С.Ахмедов маъруза қилдилар.
Маҳорат дарси давомида бола ҳуқуқларини ҳимоя қилишга доир халқаро-ҳуқуқий стандартларнинг амалиётда қўлланилиши ва миллий қонунчиликка имплементация қилиниши, мамлакатимизда бола ҳуқуқларини таъминлаш соҳасида амалга оширилаётган ишлар ҳақида батафсил маълумот берилди.
Ўқув машғулоти баҳс-мунозараларга бой тарзда ўтиб, талабалар ўзларининг қизиқтирган саволларига жавоб олдилар.

Binary workshop on children's rights
A binary master class on the national system of protection of children's rights was held for undergraduate students at the Law Enforcement Academy.
B.Kadirova, a teacher of the Department of International Law and Human Rights, and S.Akhmedov, a senior prosecutor of the Department of Protection of Citizens' Rights and Freedoms of the General Prosecutor's Office, gave a lecture at the binary training.
During the master class, detailed information was provided about the practical application of international legal standards for the protection of children's rights and their implementation into national legislation, and the work being carried out in the field of ensuring children's rights in our country.