Академияда илмий унвон олиш учун навбатдаги махсус имтиҳон бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида профессор ва доцент илмий унвонини олиш учун “Давлат ва жамият қурилиши тизимини такомиллаштириш, қонун устуворлиги, иқтисодиётни ривожлантириш ва либераллаштириш ҳамда ижтимоий ривожланишнинг илмий асослари ва амалий йўналишлари” фанидан имтиҳон бўлиб ўтди.
Имтиҳон жараёнида талабгорларнинг Ўзбекистон Республикасини ривожлантириш бўйича Ҳаракатлар стратегияси ва 2022-2026 йилларга мўлжалланган янги Ўзбекистоннинг тараққиёт стратегиясини амалга ошириш юзасидан билим ҳамда тажрибалари синовдан ўтказилди.

В Академии состоялся очередной специальный экзамен на соискание ученого звания
В Правоохранительной академии состоялся экзамен на соискание ученого звания профессора и доцента по дисциплине “Научные основы и практические направления совершенствования системы государственного и общественного строительства, верховенства закона, развития и либерализации экономики, а также социального развития”.
Экзамен проведен комиссией, состоящей из ученых и экспертов, обладающих огромным научным и практическим опытом в области государственного и общественного строительства, образования и науки, правоприменения и экономики.
В ходе экзамена проверены знания и опыт претендентов по реализации Стратегии действий по развитию Республики Узбекистан и Стратегии развития Нового Узбекистана на 2022-2026 годы.