Талабалар дебат клуби “Инсон ҳуқуқлари уйи”да иш бошлади
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ва Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий маркази ўртасида 2019 йил 16 май куни имзоланган ўзаро ҳамкорлик тўғрисида меморандум асосида Академиянинг бакалавриат талабалари учун Инсон ҳуқуқлари бўйича Миллий марказ ҳузуридаги “Инсон ҳуқуқлари уйи”да мутахассислар иштирокида дебат клубига старт берилди.
Дебат клубининг “Инсон ҳуқуқлари ва сиёсатшунослик” мавзусига бағишланган илк сонини Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий маркази директори, академик А.Х.Саидов кириш сўзи билан очиб берди ва талабаларга муваффақиятлар тилаб, илмий одобга асосланган бу каби мунозаралар уларнинг юридик соҳадаги билим ва кўникмаларни янада мустаҳкамлашга хизмат қилишига ишонч билдирди.
Тадбир иштирокчилари мазкур форматдаги мулоқот таълим сифатини ошириш ва талабаларнинг назарияни амалиёт билан узвий боғлиқ равишда олиб боришларини таъминлашда муҳим аҳамият касб этишини алоҳида таъкидлаб ўтдилар.
Мазкур дебат клуби анъанавий тарзда ҳафтанинг ҳар жума кунлари муайян мавзуларда бўлиб ўтадиган бўлди ва юртимизнинг барча юридик олийгоҳлари талабаларини ушбу платформада бирлаштиришни ўз олдига мақсад қилиб қўйди.

The student debate club started in the "House of Human Rights"
As part of the implementation of the memorandum of mutual cooperation between the Law Enforcement Academy and the National Center of the Republic of Uzbekistan for Human Rights, signed in 2019, a student debate club was organized at the "House of Human Rights" at the National Center for Human Rights.
The first round of debates at the club on the topic: "Human rights and political science" was opened by the director of the National Center for Human Rights of the Republic of Uzbekistan, academician A.Kh.Saidov, who wished the students success and expressed confidence that discussions based on scientific ethics would further strengthen their knowledge and skills in the legal field.
The participants of the event noted the importance of this format in improving the quality of education and ensuring that students develop the necessary skills for reasoned polemics and discussion.
The work of the debate club will traditionally be held every Friday on certain topics, with the participation of students from all law schools in the country.