Бош прокуратура Академияси раҳбарияти жорий йилнинг 13-15 сентябр кунлари Арманистон Адлия Академиясининг ташкил этилганлигини беш йиллигига бағишланган тантанали тадбирда иштирок этди.
Тадбирларда МДҲ мамлакатларининг судья ва прокурорларни тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш ўқув юртларининг раҳбарлари ҳамда халқаро ташкилот вакиллари иштирок этди.
Учрашувлар доирасида ўзаро ҳамкорлик истиқболлари муҳокама қилинди ва таълим муассасалари ўртасида шериклик алоқаларни ўрнатиш бўйича келишувларга эришилди.

Визит в Академию правосудия Армении
Руководство Академии Генеральной прокуратуры 13-15 сентября т.г. приняло участие в торжественных мероприятиях, посвященых пятилетию со дня основания Академии юстиции Армении.
В мероприятиях приняли участие руководители образовательных учреждений по подготовке, переподготовке и повышению квалификации судей и прокуроров стран СНГ, а также представители международных организаций.
В рамках встреч обсуждены перспективы сотрудничества и достигнуты договоренности об установлении партнерских отношений между учреждениями в области образования.