Ҳудудларда ёшлар билан туркум учрашувлар ўтказилди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси томонидан пойтахтимизда, шунингдек мамлакатимизнинг барча вилоятларида ёшлар билан тизимли ишлар олиб борилмоқда.
Жорий йилнинг 1-5 май кунлари ҳудудий прокуратура органлари билан ҳамкорликда мамлакатимизнинг барча ҳудудларида ёшлар билан учрашувлар ўтказилди. Тадбирлар дастуридан мамлакатимизда ёшларга оид сиёсатни амалга ошириш, хусусан, ёшлар ташаббуслари ва лойиҳаларини қўллаб-қувватлаш, касбга ўргатиш, касбга йўналтириш ва қайта тайёрлашга кўмаклашиш, ҳуқуқий маданиятни юксалтириш, шунингдек қонунчиликда назарда тутилган ёшларнинг ҳаётда ўз ўрнини топиши ҳамда тадбиркорлик фаолиятини йўлга қўйишига қаратилган имтиёзлар тўғрисидаги хабардорлигини оширишга оид маълумотлар тақдимоти ўрин олган.
Шу билан бирга, ёшларда мавжуд муаммолар ўрганилиб, маҳаллий прокуратура органлари, ҳудудларни ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш бўйича прокурор секторлари раҳбарлари кўмагида уларни ҳал этишга қаратилган амалий ишлар белгиланди.
Учрашувлар давомида ёшлар ўзларини қизиқтирган саволларга мутахассислардан аниқ жавоблар олдилар.
Шунингдек, футбол, теннис, шахмат, шашка ва бошқа спорт турлари бўйича туман (шаҳар) прокурори кубоги учун турнир мусобақаларига старт берилди.

Проведение серии встреч с молодежью в регионах страны
Правоохранительной академией ведется системная работа с молодежью как в столице, так и в регионах страны.
Так, 1-5 мая т.г. в партнерстве с территориальными органами прокуратуры во всех регионах страны проведены встречи с молодежью.  Программой мероприятий предусмотрена презентация материалов касательно реализации молодежной политики в стране, в частности, по поддержке молодежных инициатив и проектов, профессиональной подготовке, профориентации и содействия в перепрофилировании, повышении правовой культуры и знаний законодательно введенных льгот и других условий, способствующих самореализации молодежи и развития собственного бизнеса.
Также проведена работа по изучению возможных проблем молодых людей, требующих вмешательства и содействия местных органов прокуратуры, руководства прокурорских секторов по социально-экономическому развитию регионов.
В ходе встреч участники получили квалифицированные ответы и соответствующие рекомендации по интересующим их вопросам.
В ряде регионов в рамках встреч дан старт спортивным соревнованиям на Кубок прокурора район по футболу, теннису, шахматам, шашкам и др. видам спорта.