Ҳуқуқни муҳофаза қилиш Академисида Давлат хавфсизлик хизмати терговчилари учун тинчлик ва хавфсизликка қарши жиноятлар бўйича тергов фаолиятини ташкил этиш, терговни ўтказиш ҳамда бу жараёнда замонавий криминалистик-техник воситалардан фойдаланиш масалаларига бағишланган малака ошириш курси бошланди.
Курс дастури тинчлик ва хавфсизликка қарши қаратилган жиноятлар юзасидан ўтказиладиган тергов ҳаракатлари, тергов жараёнида рақамли қурилмаларда сақланаётган маълумотларни тўғри расмийлаштириб олиш, интернет ижтимоий тармоқларида ўчирилган маълумотларни қайта тиклаш, шахсни идентификация қилишда қўлланиладиган замонавий криминалистик техник воситалардан фойдаланиш ва шу каби қатор долзарб масалаларни қамраб олган.
Малака ошириш курси давомида назарий машғулотлар билан бир қаторда, олинган билимларни мустаҳкамлаш ҳамда зарур кўникмаларни шакллантириш мақсадида амалий ўқув машғулотлари, шу жумладан, Х.Сулаймонова номидаги Республика суд экспертиза маркази, Эксперт-криминалистика бош марказлари, Ўзбекистон Республикаси Дин ишлари бўйича қўмитаси, ва бошқа ташкилотларда сайёр ўқув машғулотлари ўтказиш режалаштирилган.

A training course for investigators of the State Security Service has begun
A training course for investigators of the State Security Service, dedicated to the issues of organization of investigative activities on crimes against peace and security, investigation and the use of modern forensic and technical tools in this process, has started at the Law Enforcement Academy.
The course program covers the investigation of crimes against peace and security, the correct formalization of information stored on digital devices during the investigation, the restoration of deleted information on social networks, modern methods used in personal identification. the use of criminalistic technical means and a number of similar topical issues.
In addition to theoretical training during the advanced training course, there are practical training sessions in order to strengthen the acquired knowledge and develop the necessary skills, including the Republican Center for Forensic Expertise named after Kh. The Religious Affairs Committee of the Republic of Uzbekistan and other organizations are planning to hold mobile training sessions.