Мувофиқлаштириш йиғилишида ҳамкорлар иштироки
2018 йил 9 октябрда Бош прокурор ўринбосари Э.Т.Юлдашев ва Бош прокуратура Академияси вакиллари БМТнинг Ўзбекистон Республикасининг 2016-2020 йилларда тараққиётига кўмаклашиш дастури (ЮНДАФ) ҳамда Ўзбекистон Республикасининг 2017-2021 йилларда ривожланишнинг бешта устувор йўналишлари бўйича ҳаракатлар стратегияси асосида саъй-ҳаракатларни бирлаштириш доирасида ўтказилган мувофиқлаштириш йиғилишида иштирок этдилар.
Учрашувда БМТнинг Ўзбекистондаги доимий координатори, БМТ Тараққиёт Дастурининг Ўзбекистондаги доимий вакили Х.Фрайзер ва Буюк Британиянинг Ўзбекистондаги фавқулодда ва мухтор элчиси К.Аллан,  АҚШ, Франция ва Швейцария элчихоналари вакиллари, халқаро ташкилотлар ва Ўзбекистонда аккредитациядан ўтган молия институтларининг вакиллари иштирок этдилар.
Иштирокчилар «Самарали бошқарув» йўналишида БМТнинг Ўзбекистон Республикасининг тараққиётига кўмаклашиш дастурини самарали амалга ошириш доирасида ҳалқаро алоқалар натижалари ва истиқболли йўналишлари муҳокама қилинди.

Участие в координационном совещании партнеров
9 октября 2018 года заместитель Генерального прокурора Э.Т.Юлдашев и представители Академии Генеральной прокуратуры приняли участие в координационном совещании, проведенном в рамках реализации Рамочной программы ООН для Республики Узбекистан по оказанию содействия в целях развития (ЮНДАФ) на 2016-2020 годы и Стратегии действий по пяти приоритетным направлениям развития Республики Узбекистан в 2017 — 2021 годах.
В совещании под руководством постоянного координатора ООН, постоянного представителя ПРООН в Узбекистане Х.Фрейзер и Посла Великобритании К.Аллана, приняли участие представители посольств США, Франции, Швейцарии, международных организаций и финансовых институтов, аккредитованных в Узбекистане.
Участники обсудили результаты и перспективные направления международного содействия в эффективной реализации Рамочной программы ООН для Республики Узбекистан по направлению «Эффективное управление».