Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси магистратурасига имтиҳонлар ўтказилади
Жорий йилнинг 16 август куни Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясининг 2024/2025 ўқув йилида қуйидаги мутахассисликлари учун имтиҳонлар ўтказилиши маълум қилинади:
“Прокурорлик фаолияти” (сиртқи, кечки) – ички номзодлар учун чет тили;
“Инсон ҳуқуқларига оид халқаро ҳуқуқ” – ички номзодлар учун чет тили.
Барча мутахассисликлар бўйича имтиҳонлар 2024 йил 16 август куни соат 08:00 да Тошкент шаҳар Олмазор тумани Университет кўчаси 2-уй манзилида жойлашган Ўзбекистон миллий унверситети спорт мажмуаси биносида бошланади.
Шу муносабат билан барча номзодлар кўрсатилган манзилда соат 07:00 дан кечикмай шахсни тасдиқловчи ҳужжатнинг (паспорт ёки ID-карта) асли билан ҳозир бўлишлари сўралади.

Состоятся вступительные экзамены в магистратуру Правоохранительной академии
16 августа текущего года состоятся вступительные экзамены в магистратуру Правоохранительной академии Республики Узбекистан на 2024/2025 учебный год по следующим специальностям:
«Следственная деятельность» – тест по иностранному языку, психологический тест и письменный экзамен для всех кандидатов;
«Прокурорская деятельность» – тест по иностранному языку для внутренних кандидатов;
«Прокурорская деятельность» (заочно, вечерний) – тест по иностранному языку для внутренних кандидатов;
«Международное право прав человека» – тест по иностранному языку для внутренних кандидатов.
Начало экзаменов по всем специальностям в 08:00 в здании спортивного комплекса Национального университета Узбекистана, расположенного по адресу: улица Университетская, 2, Алмазарский район г. Ташкента.
Кандидатам необходимо явиться по указанному адресу не позднее 07:00 часов с оригиналом документа, удостоверяющего личность (паспорт или ID-карта).