Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида магистратура битирувчиларига дипломлар топширилди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси магистратурасини 2023/2024 ўқув йилида тамомлаган магистрларга “Ҳуқуқ магистри” дипломларини топшириш маросими ўтказилди.
Тантанали тадбирда Бош прокуратура ва Академия вакиллари, магистратура битирувчилари ва уларнинг ота-оналари, В вакиллари иштирок этдилар.
Тадбирда сўзга чиққанлар Академиянинг навбатдаги магистрларини Бош прокуратура ва Академия раҳбарияти номидан самимий табрикладилар.
Академияда ўқув дастурлари прокурор-тергов ва таҳлилий ишларни олиб бориш, норма ижодкорлиги фаолиятида иштирок этиш, шунингдек, ишни ташкил этишнинг инновацион шакл ва усулларини ҳамда бошқарув асосларини ўзлаштириш бўйича касбий билим ва кўникмаларни чуқурлаштиришга қаратилгани, машғулотлар ҳам мазмунан, ҳам илмий-методик жиҳатдан янгича ёндашувлар асосида, илғор педагогик ва ахборот технологияларидан, хорижий инновацион тажрибалардан фойдаланган ҳолда ташкил этилгани қайд этилди. Ўқув жараёнида профессор-ўқитувчилар билан бир қаторда миллий ва хорижий экспертлар, Парламент, вазирликлар, идоралар, илмий, таълим муассасалари ва жамоат ташкилотлари вакиллари иштирок этгани натижасида битирувчиларнинг илмий-тадқиқот ишлари етук мутахассис олимлар томонидан юқори баҳолангани алоҳида қайд этилди.
Мамлакатимизда муҳтарам юртбошимизнинг ташаббуслари билан ёш авлодни муносиб тарбиялаш, Янги Ўзбекистоннинг мустаҳкам пойдеворини яратиш йўлида амалга оширилаётган кенг қамровли ислоҳотлар доирасида Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясининг камтарона ҳиссаси экани таъкидланди.
Шундан сўнг, Академияни муваффақиятли тамомлаган 139 нафар ёшларга “Ҳуқуқ магистри” дипломи топширилди.
Тадбирда Академиянинг битирувчилари ва уларнинг ота-оналари сўзга чиқиб, ушбу таълим даргоҳида ёшлар учун илмий фаолият олиб бориш борасида яратилган шароит ва имкониятларни юқори баҳолаб, Бош прокуратура ҳамда Академия раҳбарияти, профессор-ўқитувчиларига чуқур миннатдорчилик изҳор қилдилар.

Состоялась церемония вручения дипломов выпускникам магистратуры Правоохранительной академии
В Правоохранительной академии Республики Узбекистан состоялась церемония вручения дипломов «Магистр права» выпускникам магистратуры 2023/2024 учебного года.
В торжественном мероприятии приняли участие представители Генеральной прокуратуры, Академии, магистры, их родители, СМИ.
Выступившие в ходе мероприятия от имени Генеральной прокуратуры и руководства Академии искренне поздравили очередных магистров Академии.
Отмечено, что образовательные программы направлены на углубление профессиональных знаний и навыков ведения прокурорско-следственной и аналитической работы, участия в нормотворческой деятельности, а также освоение инновационных форм и методов организации труда и основ управления на основе передовых педагогических и информационных технологий, зарубежного инновационного опыта. Участие в образовательном процессе ведущих отечественных и зарубежных специалистов, экспертов и практиков, последовательно совершенствующаяся образовательная инфраструктура Академии способствует обеспечению высокого качества образования и тесной взаимосвязи науки, образования и практики.
Также подчеркнуто, что за короткий срок Академией налажено взаимовыгодные партнерские отношения с ведущими образовательными и научными учреждениями как республики, так и зарубежных стран, что способствовало внедрению передового опыта и реализации программ академической мобильности.
Дипломы «Магистр права» вручены 139 выпускникам магистратуры.
Выступившие в мероприятии выпускники и их родители, высоко оценили условия и возможности в Академии, созданные для повышения профессиональных знаний и компетенций, ведения научной деятельности, и выразили глубокую признательность Генеральной прокуратуре, а также руководству и профессорско-преподавательскому составу Академии.