Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида иккинчи ва ундан кейинги олий таълимга рўйхатдан ўтган номзодлар диққатига
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида 2024/2025 ўқув йилида иккинчи ва ундан кейинги олий таълимнинг бакалавриат “60420100 – Юриспруденция (прокурорлик фаолияти)” йўналишида сиртқи таълим шаклида ўқишга кириш учун рўйхатдан ўтиб, тестда иштирок этиш учун белгиланган муддатларда тўловни амалга оширган номзодлар рўйхати эълон қилинади.
Эслатиб ўтамиз, кириш имтиҳонлари тест синовлари шаклида Ҳуқуқшунослик фани бўйича Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Билим ва малакаларни баҳолаш агентлиги томонидан ўтказилади.
Тест синовлари 2024 йил 22 август куни икки сменада ташкил этилади: 1-смена соат 07:00 да, 2-смена соат 13:00 да бошланади.
Рўйхатдаги номзодлар тестда иштирок этиш учун кўрсатилган вақтда Тошкент ш. Ислом каримов кўчаси 49-уй манзилида жойлашган Тошкент давлат иқтисодиёт университети биносига паспорт ёки ID-карта асли билан етиб келиши лозим.
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бакалавриатига кириш имтиҳонлари билан боғлиқ янгиликлар билан Академиянинг расмий веб-сайти (www.proacademy.uz), ижтимоий тармоқлардаги расмий саҳифалари:

Вниманию кандидатов, зарегистровавшихся по приему на второе и последующее высшее образование Правоохранительной академии Республики Узбекистан
Объявляется перечень кандидатов, зарегистровавшихся на второе и последующее высшее образование по направлению бакалавриата «60420100 – Юриспруденция (прокурорская деятельность)» в Правоохранительной академии на 2024/2025 учебный год в заочной форме, и осуществивших оплату за участие в тестах.
Напоминаем, что вступительные экзамены будут проводиться в виде тестов по предмету Правоведение Агентством по оценке знаний и квалификаций при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан.
Тестирование будет проводиться 22 августа 2024 года в две смены: начало 1-смены в 07:00 часов, начало 2-смены: в 13:00 часов.
Кандидатам, указанным в перечне, необходимо прибыть к назанченному времени в здание Ташкентского государственного экономического университета, расположенного по адресу: г.Ташкент, ул. Ислама Каримова, 49 с оригиналом паспорта или ID-карты для участия в тестах.
С информацией касательно вступительных экзаменов в бакалавриат Правоохранительной академии можно ознакомиться на официальном веб-сайте (www.proacademy.uz), официальных страницах Академии в социальных сетях: