Бош прокуратура Академияси ва «Buyuk Kelajak» ХННТ ўртасида ҳамкорлик тўғрисида Меморандум имзоланди
2018 йил 24 октябрь куни Бош прокуратура Академиясида «Buyuk Kelajak» Халқаро нодавлат нотижорат ташкилоти ва Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академияси ўртасида ҳамкорлик тўғрисидаги Меморандум имзоланишига бағишланган тантанали тадбир бўлиб ўтди.
Тадбирда Академия раҳбарияти, профессор-ўқитувчилар таркиби, тингловчилар ва «Buyuk Kelajak» ХННТ раҳбарияти ҳамда вакиллари иштирок этдилар.
«Buyuk Kelajak» ХННТ экспертлар кенгаши билан ҳамкорликнинг ўрнатилиши, «Buyuk Kelajak» ХННТ экспертларини Академия фаолиятига жалб қилиш йўли билан Бош прокуратура Академиясининг илмий-таълимий салоҳиятини ошириш имконини беради.
Тадбир давомида конструктив мулоқот амалга оширилиб, унда томонлар ҳамкорлик истиқболларини муҳокама қилдилар ва биргаликда амалга ошириладиган ишлар соҳаларини белгилаб олдилар.

Подписан Меморандум о сотрудничестве между Академией Генеральной прокуратуры и МННО «Buyuk Kelajak»
24 октября 2018 года в Академии Генеральной прокуратуры состоялось торжественное мероприятие, посвященное подписанию Меморандума о сотрудничестве между МННО «Buyuk Kelajak» и Академией Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан.
В мероприятии приняли участие руководство, профессорско-преподавательский состав, слушатели Академии, руководство и представители МННО «Buyuk Kelajak».
Установление сотрудничества с экспертным советом МННО «Buyuk Kelajak» будет способствовать повышению научно-образовательного потенциала Академии Генеральной прокуратуры путем привлечения экспертов МННО «Buyuk Kelajak» к работе в Академии.
Во время мероприятия состоялся конструктивный диалог, в ходе которого стороны обсудили перспективы сотрудничества и определили области совместной работы.