Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида стажёр-тадқиқотчилик, таянч докторантура (PhD) ва докторантура (DSc)га қабул эълон қилинади
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси «12.00.01 – Давлат ва ҳуқуқ назарияси ва тарихи. Ҳуқуқий таълимотлар тарихи”, “12.00.03 – Фуқаролик ҳуқуқи. Тадбиркорлик ҳуқуқи. Оила ҳуқуқи. Халқаро хусусий ҳуқуқ”, “12.00.04 – Фуқаролик процессуал ҳуқуқи. Иқтисодий процессуал ҳуқуқи. Ҳакамлик жараёни ва медиация”, “12.00.05 – Меҳнат ҳуқуқи. Ижтимоий таъминот ҳуқуқи”, “12.00.07 – Суд ҳокимияти. Прокурор назорати. Ҳуқуқни муҳофаза қилиш фаолиятини ташкил этиш. Адвокатура”, “12.00.08 - Жиноят ҳуқуқи. Жиноят-ижроия ҳуқуқи”, "12.00.09 – Жиноят процесси. Криминалистика, тезкор-қидирув ҳуқуқи ва суд экспертизаси" ва “12.00.12 – Коррупция муаммолари (юридик фанлар)” ихтисосликлари бўйича стажёр-тадқиқотчилик, таянч докторантура (PhD) ва докторантура (DSc)га қабул эълон қилади.
Стажёр-тадқиқотчилик, таянч докторантура (PhD) ва докторантура (DSc)га ўқишга талабгорлар 2024 йил 15 сентябрдан 15 октябрга қадар http://phd.mininnovation.uz веб-сайти орқали рўйхатдан ўтгач, Академиянинг Илмий-инновацион тадқиқотларни мувофиқлаштириш ва илмий ходимларни тайёрлаш марказига барча зарур ҳужжатларни ўрнатилган тартибда тақдим этишлари талаб этилади.

Admission to the internship-research, basic doctoral studies (PhD) and doctoral studies (DSC) of the Law Enforcement Academy is announced
The Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan announces admission to internship research, basic doctoral studies (PhD) and doctoral studies (DSC) in the following specialties: "12.00.01 – Theory and history of state and law. The history of legal doctrines", "12.00.03 – Civil Law. Business law. Family law. Private International Law", "12.00.04 – Civil Procedure Law. Economic procedural law. Arbitration and mediation", "12.00.05 – Labor Law. The right to social security", "12.00.07 – The Judiciary. Prosecutor's supervision. Organization of law enforcement activities. Advocacy", "12.00.08 – Criminal Law. Penal enforcement law", "12.00.09 – Criminal procedure. Criminalistics. Operational investigative law. Forensic examination" and "12.00.12 – Problems of corruption (legal sciences)".
Applicants for internship-research, basic doctoral studies (PhD) and doctoral studies (DSC) must register from September 15 to October 15, 2024 and submit an application on the website http://daraja.ilmiy.uz, as well as provide the Center for Coordination of Scientific and Innovative Research and Training of Scientific Personnel of the Academy with all necessary documents in accordance with the established procedure.