Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида стажёр-тадқиқотчилик, таянч докторантура (PhD) ва докторантура (DSc)га қабул эълон қилинади
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси «12.00.01 – Давлат ва ҳуқуқ назарияси ва тарихи. Ҳуқуқий таълимотлар тарихи”, “12.00.03 – Фуқаролик ҳуқуқи. Тадбиркорлик ҳуқуқи. Оила ҳуқуқи. Халқаро хусусий ҳуқуқ”, “12.00.04 – Фуқаролик процессуал ҳуқуқи. Иқтисодий процессуал ҳуқуқи. Ҳакамлик жараёни ва медиация”, “12.00.05 – Меҳнат ҳуқуқи. Ижтимоий таъминот ҳуқуқи”, “12.00.07 – Суд ҳокимияти. Прокурор назорати. Ҳуқуқни муҳофаза қилиш фаолиятини ташкил этиш. Адвокатура”, “12.00.08 - Жиноят ҳуқуқи. Жиноят-ижроия ҳуқуқи”, "12.00.09 – Жиноят процесси. Криминалистика, тезкор-қидирув ҳуқуқи ва суд экспертизаси" ва “12.00.12 – Коррупция муаммолари (юридик фанлар)” ихтисосликлари бўйича стажёр-тадқиқотчилик, таянч докторантура (PhD) ва докторантура (DSc)га қабул эълон қилади.
Стажёр-тадқиқотчилик, таянч докторантура (PhD) ва докторантура (DSc)га ўқишга талабгорлар 2024 йил 15 сентябрдан 15 октябрга қадар http://phd.mininnovation.uz веб-сайти орқали рўйхатдан ўтгач, Академиянинг Илмий-инновацион тадқиқотларни мувофиқлаштириш ва илмий ходимларни тайёрлаш марказига барча зарур ҳужжатларни ўрнатилган тартибда тақдим этишлари талаб этилади.

Объявляется прием на обучение на стажера-исследователя, в базовую докторантуру (PhD) и докторантуру (DSC) Правоохранительной академии
Правоохранительная академия Республики Узбекистан объявляет прием в стажерство-исследовательство, базовую докторантуру (PhD) и докторантуру (DSC) по специальностям: «12.00.01 – Теория и история государства и права. История правовых учений», «12.00.03 – Гражданское право. Предпринимательское право. Семейное право. Международное частное право», «12.00.04 – Гражданское процессуальное право. Экономическое процессуальное право. Арбитражный процесс и медиация», «12.00.05 – Трудовое право. Право на социальное обеспечение», «12.00.07 – Судебная власть. Прокурорский надзор. Организация правоохранительной деятельности. Адвокатура», «12.00.08 – Уголовное право. Уголовно – исполнительное право», «12.00.09 – Уголовный процесс. Криминалистика. Оперативно-розыскное право. Судебная экспертиза» и «12.00.12 – Проблемы коррупции (юридические науки)».
Претендентам на обучение на стажера-исследователя, в базовой докторантуре (PhD) и докторантуре (DSC) необходимо с 15 сентября по 15 октября 2024 г. пройти регистрацию и оставить заявку на сайте http://daraja.ilmiy.uz, а также предоставить в Центр координации научно-инновационных исследований и подготовки научных кадров Академии все необходимые документы в установленном порядке.