Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бухгалтерия соҳасида мутахассис вазифасига танлов эълон қилади (муддатли шартнома асосида вақтинчалик иш)
Академия ҳақида: Ўзбекистон Республикаси Президентининг  “Жиноятларни тергов қилиш соҳасида малакали кадрларни тайёрлашнинг сифат жиҳатидан янги тизимини жорий этиш тўғрисида”ги 2022 йил 28 ноябрдаги ПФ–257-сонли Фармонига асосан Бош прокуратура Академияси негизида Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясини ташкил этилди.
Ҳозирги вақтда Академия фаолиятига вақтинчалик асосда бухгалтерия соҳасидаги мутахассисни жалб қилиш зарурати мавжуд. Мутахассис томонидан тақдим этилган ҳужжатлар маъқулланган тақдирда, у билан Академия ўртасида икки томонлама фуқаролик ҳуқуқий шартнома имзоланади.
Академия раҳбариятининг топшириғи бўйича Академияда бухгалтерия хисоб китоблари бўйича хизмат кўрсатиш ҳақидаги келишувга илова қилинган бажариладиган ишлар календарь-режасига мувофиқ, қуйидаги хизматларни (кейинги ўринларда – “хизматлар”) кўрсатиш:
- Академия ойлик иш хаки ва унга тенглаштирилган туловлар харажатларни тугри амалга оширилишини назорат килиш, маблағлар иқтисод қилиш юзасидан таклифлар ишлаб чиқиш.
- бухгалтерия UzASBO–2 дастурида ишлаш, ушбу дастурда бухгалтерия ҳисоб китоблари бўйича субсчёт проводкаларини тузиш;
- Академия учун сотиб олинган асосий воситаларни кирим қилиш, асосий воситаларга қайта баҳолаш хамда эскириш проводкаларини тузиш, асосий воситаларни далолатномага асосан чиқимини шакллантириш;
- Академиянинг бюджетдан ташқари ривожлантириш жамғармасига келиб тушган маблағларни кирим қилиш, маблағлар ҳаражати ҳисоботларини шакллантириш;
- Академия учун сотиб олинган товар-моддий бойликларини кирим қилиш, далолатномага асосан чиқимини шакллантириш;
- Академия бошқа ташкилотлар билан тузилган шартномаларни UzASBO–2 дастурига киритиш, ғазначилик органларидан рўйхатдан ўтган шартномалар бўйича дебитор – кредитор қарздорлик бўйича ҳисоботни шакллантириш;
- олий, тугалланмаган олий иқтисодий (махсус) маълумот ва бюджет ташкилотлари молия хўжалик соҳасида камида икки йиллик иш тажрибаси;
- бухгалтерия , бухгалтерия ҳисоб китоблари бўйича тажрибага эга бўлиш;
- бухгалтерия ҳужжатларни ишлаб чиқиш ҳамда расмийлаштиришга оид низомлар, йўриқномалар ва бошқа раҳбарий ҳужжатларни билиш;
- бухгалтерия бўйича бошқа ташкилотлар билан шартномалар тузиш тартибини билиш;
- ўзбек ва рус тилларини яхши билиш.
Бажариладиган иш муддати:
Мазкур иш муддати 6 (олти) ойга белгиланган бўлиб, келгусида заруратга кўра, фуқаро муддатли меҳнат шартномаси асосида Академияга ишга қабул қилиниши мумкин.
Тўлов миқдори:
Бажарилган иш учун тўлов миқдори тарафлар келишуви билан белгиланади ва талабгорга бажарилган иш натижасига кўра тўланади, тўлов миқдори танлов натижаларига кўра уч миллиондан ўн икки миллион сўмгача.
Талаблар: ташаббускорлик, жамоа билан ҳамнафас ишлаш, берилган топшириқларни ўз вақтида сифатли бажариш.

Правоохранительная академия Республики Узбекистан объявляет конкурс на должность специалиста в области бухгалтерского учета (временная работа на основе срочного договора)
Об Академии: На основании Указа Президента Республики Узбекистан от 28 ноября 2022 года № УП–257 «О внедрении качественно новой системы подготовки квалифицированных кадров в сфере расследования преступлений» на базе Академии Генеральной прокуратуры создана Правоохранительная академия Республики Узбекистан.
В настоящее время существует необходимость привлечения на временной основе специалиста в области бухгалтерского учета для деятельности Академии. В случае одобрения документов, представленных специалистом, между ним и Академией будет подписан двусторонний гражданско-правовой договор.
Оказание следующих услуг (далее – услуги) в соответствии с календарным планом выполняемых работ, прилагаемым к соглашению об оказании услуг по бухгалтерскому учету в Академии, по поручению руководства Академии:
- контроль за правильным осуществлением расходов на ежемесячную заработную плату и приравненные к ней выплаты в Академии, разработка предложений по экономии средств;
- работа в программе бухгалтерского учета UzASBO–2, составление бухгалтерских проводок по субсчетам в этой программе;
- оприходование основных средств, приобретенных для Академии, составление проводок по переоценке и амортизации основных средств, оформление списания основных средств на основании актов;
- оприходование средств, поступивших во внебюджетный фонд развития Академии, формирование отчетов о расходовании средств;
- оприходование товарно-материальных ценностей, приобретенных для Академии, оформление их списания на основании актов;
- внесение договоров, заключенных Академией с другими организациями, в программу UzASBO–2, формирование отчета по дебиторской и кредиторской задолженности по договорам, зарегистрированным в казначейских органах.
- высшее, незаконченное высшее экономическое (специальное) образование и не менее двух лет опыта работы в финансово-хозяйственной сфере бюджетных организаций;
- опыт работы в области бухгалтерского учета и бухгалтерских расчетов;
- знание положений, инструкций и других руководящих документов по разработке и оформлению бухгалтерской документации;
- знание порядка заключения договоров с другими организациями по бухгалтерским вопросам;
Срок данной работы установлен на 6 (шесть) месяцев, в дальнейшем, при необходимости, гражданин может быть принят на работу в Академию на основе срочного трудового договора.
Инициативность, умение работать в команде, своевременное и качественное выполнение поставленных задач.
Рабочее время составляет 40 часов, пятидневный рабочий режим в неделю.
Кандидату необходимо лично обратиться в Отдел кадров Академии с гражданским паспортом или ID-картой и предоставить соответствующие документы (документ, удостоверяющий личность, объективку, диплом о высшем образовании и его приложение, копию трудовой книжки, справку об ИНН). После изучения представленных документов, при необходимости, с кандидатом будет проведено собеседование в составе комиссии.