“Law Talks” дискуссия клубининг навбатдаги йиғилиши ўтказилди
2018 йил 26 октябрь куни Бош прокуратура Академиясида “Law Talks” дискуссия клубининг йиғилиши ташкил этилди.
Тадбирда Тошкент шаҳридаги фуқаролик ва жиноят ишлари бўйича судларнинг судьялари, Олий Мажлис ҳузуридаги қонунчилик муаммолари ва парламент тадқиқотлари институти, Ички ишлар вазирлигининг Тергов департаменти, Ёшлар иттифоқи, ТДЮУ вакиллари, шунингдек Бош прокуратура Академияси профессор-ўқитувчилари иштирок этдилар.
Йиғилишда “Региональный диалог” ХННТ эксперти Г.Уэддл, Швециянинг Лунд университети профессори П.Олссон ва Хельсинки университети доценти, “Буюк келажак” ХННТ эксперти Р.Ўринбоевлар халқаро эксперт сифатида қатнашдилар.
Тадбир иштирокчилари норасмий доирада самарали ташкилий-ҳуқуқий чораларни қўллаш орқали фирибгарлик даражасини пасайтириш йўлларини муҳокама қилдилар, фирибгарлик турлари ва унга сабаб бўлувчи асосий омиллар, мазкур жиноятни содир қилиш ҳолатларининг кўпайиш тенденцияларини кўриб чиқдилар. Бу борада АҚШ ва Швеция тажрибалари экспертлар томонидан тақдим этилди.
Дискуссия клубининг навбатдаги йиғилиши жорий йилнинг 30 ноябрида “Давлат хизматчиларининг даромадлари ва мулкларини декларация  қилиш механизмини жорий этиш орқали коррупцияга қарши курашиш” мавзусида ўтказилиши режалаштирилди.

Проведено очередное заседание дискуссионного клуба «Law Talks»
26 октября 2018 года в Академии Генеральной прокуратуры проведено заседание дискуссионного клуба «Law Talks».
В мероприятии приняли участие судьи судов по гражданским и уголовным делам г.Ташкента, представители Института проблем законодательства и парламентских исследований при Олий Мажлисе, Следственного департамента МВД, Союза молодежи, ТГЮУ, а также профессорско-преподавательский состав Академии Генеральной прокуратуры.
В качестве международных экспертов в заседании приняли участие эксперт МНПО «Региональный диалог» Г.Уэддл, профессор Лундского университета Швеции П.Олссон, профессор Лундского университета Швеции и Университета Хельсинки, эксперт МНПО «Buyuk kelajak» Р.Уринбоев.
В неформальной обстановке участники встречи обсудили способы снижения уровня мошенничества посредством применения эффективных организационно-правовых мер, рассмотрели виды и детерминанты мошенничества, существующие современные тенденции роста совершения данного преступления. Экспертами предоставлен опыт США и Швеции в данной сфере.
Следующее заседание дискуссионного клуба Академии состоится 30 ноября 2018 года и будет посвящено теме противодействия коррупции путем внедрения механизмов декларирования доходов и имущества государственных служащих.