Коррупцияга қарши курашиш агентлигида сайёр ўқув машғулотлари ўтказилди
Академия томонидан илмий-таълим салоҳиятини юксалтириш, фаолиятнинг асосий йўналишлари бўйича тажриба алмашишга қаратилган самарали идоралараро ҳамкорлик амалга ошириб келинмоқда.
Хусусан, 2023 йил 6 июнь куни Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ва Коррупцияга қарши курашиш агентлиги ўртасидаги ўзаро ҳамкорлик меморандуми имзоланган. Мазкур меморандум доирасида Академиянинг коррупцияга қарши курашиш йўналишида таҳсил олаётган тингловчилари учун Коррупцияга қарши курашиш агентлигида сайёр амалий машғулотлар ўтказилди.
Ушбу тадбирлар давомида тингловчилар коррупцияга қарши курашишнинг миллий ҳуқуқий асослари ва ривожланган хорижий давлатлар тажрибалари билан танишдилар. Шунингдек, уларга коррупцияга қарши самарали курашиш усуллари бўйича назарий ва амалий билимлар берилди.
Бу каби машғулотлар ёш кадрларнинг амалий кўникмаларини ривожлантириш, уларнинг соҳадаги касбий маҳоратларини ошириш ҳамда коррупцияга қарши курашишда илғор амалий ечимларни ўзлаштиришга хизмат қилади.

Mobile training sessions were held at the Anti-Corruption Agency
The Academy continues to implement effective interagency cooperation aimed at enhancing its scientific and educational potential and exchanging experiences in key areas of activity.
In particular, on June 6, 2023, a memorandum of cooperation was signed between the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan and the Anti-Corruption Agency. As part of this memorandum, practical field training sessions were conducted at the Anti-Corruption Agency for the Academy's students specializing in anti-corruption studies.
During these sessions, students were introduced to the national legal foundations of anti-corruption efforts and learned about the experiences of advanced foreign countries in combating corruption. Additionally, they received both theoretical and practical knowledge on effective anti-corruption methods.
Such sessions contribute to the development of practical skills for young specialists, improve their professional expertise in the field, and help them adopt advanced practical solutions for combating corruption.