Саудия Арабистони подшоҳлиги Бош прокурори бошчилигидаги делегациянинг ташрифи
Жорий йилнинг 7 ноябрь куни Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясига Саудия Арабистони подшоҳлиги Бош прокуратурасининг шайх Сауд ибн Абдуллоҳ Ал-Муажиб бошчилигидаги делегация вакилларининг ташрифи амалга оширилди.
Ташриф давомида делегацияга Aкадемиянинг тузилмаси ва асосий фаолият йўналишлари, прокуратура ва тергов органлари ходимларини тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва малакасини оширишни ташкил этиш тизими ҳамда ўқув жараёни тўғрисида батафсил маълумот берилди.
Учрашув конструктив руҳда ўтиб, Саудия Арабистони Бош прокурори Академия фаолияти унда катта таассурот қолдирганини таъкидлади. Меҳмонлар келгусида ўзаро ҳамкорликни йўлга қўйиш ва мустаҳкамлаш бўйича ташаббусларни илгари сурдилар.
Шунингдек, делегация вакиллари Академиянинг моддий-техник базаси, тингловчилар учун яратилган шарт-шароитлар, амалий кўникмаларни ўзлаштиришга қаратилган инфратузилма, таълим жараёнида қўлланилаётган замонавий технологиялар, Рақамли криминалистика илмий-тадқиқот Институти фаолияти, юридик клиника, криминалистик полигон, лабораториялар, суд имитацияси хонаси ва бошқа амалий машғулотлар ўтказишга мўлжалланган махсус хоналар, шунингдек, ахборот-ресурс маркази фаолияти билан танишдилар.
Академиянинг илм-фан, таълим ва амалиётнинг ўзаро уйғунлигига асосланган таълим фаолияти меҳмонларда катта қизиқиш уйғотди. Томонлар кадрларни тайёрлаш, қайта тайёрлаш, ҳамда Саудия Арабистони прокуратураси ходимларининг малакасини оширишга қаратилган таълим дастурларини амалга ошириш йўналишида ҳамкорлик қилишга келишиб олдилар.

Visit of the Delegation Led by the Prosecutor General of the Kingdom of Saudi Arabia
On November 7 of this year, the delegation led by the Prosecutor General of the Kingdom of Saudi Arabia, Sheikh Saud bin Abdullah Al-Muajeb, visited the Law Enforcement Academy.
During the visit, the delegation was provided with detailed information about the structure and main activities of the Academy, the system for training, retraining, and professional development of prosecutors and investigators, as well as the educational process.
The meeting was held in a constructive spirit, and the Prosecutor General of Saudi Arabia noted that he was greatly impressed by the Academy's activities. The guests proposed initiatives aimed at establishing and strengthening future cooperation.
In addition, the delegation representatives were introduced to the Academy's material and technical base, the conditions created for students, the infrastructure designed for acquiring practical skills, the modern technologies used in the educational process, the activities of the Digital Forensics Research Institute, the legal clinic, the forensic training ground, laboratories, the courtroom simulation room, and other specialized rooms intended for practical training, as well as the activities of the information-resource center.
The educational activities of the Academy, which are based on the integration of science, education, and practice, sparked great interest among the visitors. The parties agreed to collaborate on implementing educational programs aimed at training, retraining, and enhancing the professional qualifications of staff, including those from the Saudi Arabian Prosecutor's Office.