Коррупцияга қарши курашиш агентлиги директори билан учрашув
Жорий йил 14 ноябрь куни Коррупцияга қарши курашиш агентлиги директори Акмал Бурхановнинг Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясига ташрифи бўлиб ўтди.
Учрашув доирасида Академия раҳбарияти билан Агентлик директори Ўзбекистон Республикаси Президентининг тегишли қарори ижроси доирасида “Коррупцияга қарши курашиш виртуал академияси” электрон платформасини жорий этиш бўйича тадбирларни муҳокама қилдилар.
Шунингдек, ташриф жараёнида Агентлик директори Академияда таълим ва тадқиқот соҳасидаги фаолият билан яқиндан танишиб чиқди.
Учрашув якунида Академия билан Агентлик ўртасида амалда бўлган меморандум доирасида коррупцияга қарши курашиш соҳасидаги ўзаро ҳамкорликни янада ривожлантириш масалалари келишиб олинди.

Meeting of the Director of the Anti-Corruption Agency to the Academy
On November 14 of this year, the Director of the Anti-Corruption Agency, Akmal Burkhanov, visited the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan.
During the meeting, the Agency Director and the Academy's leadership discussed the implementation of the “Virtual Anti-Corruption Academy” electronic platform within the framework of the relevant decision of the President of the Republic of Uzbekistan.
Additionally, during the visit, the Agency Director became closely acquainted with the educational and research activities at the Academy.
At the end of the meeting, issues regarding further development of cooperation in the field of combating corruption were agreed upon within the framework of the existing memorandum between the Academy and the Agency.