Коррупцияга қарши курашиш агентлиги директори билан учрашув
Жорий йил 14 ноябрь куни Коррупцияга қарши курашиш агентлиги директори Акмал Бурхановнинг Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясига ташрифи бўлиб ўтди.
Учрашув доирасида Академия раҳбарияти билан Агентлик директори Ўзбекистон Республикаси Президентининг тегишли қарори ижроси доирасида “Коррупцияга қарши курашиш виртуал академияси” электрон платформасини жорий этиш бўйича тадбирларни муҳокама қилдилар.
Шунингдек, ташриф жараёнида Агентлик директори Академияда таълим ва тадқиқот соҳасидаги фаолият билан яқиндан танишиб чиқди.
Учрашув якунида Академия билан Агентлик ўртасида амалда бўлган меморандум доирасида коррупцияга қарши курашиш соҳасидаги ўзаро ҳамкорликни янада ривожлантириш масалалари келишиб олинди.

Встреча с директором Агентства по противодействию коррупции
14 ноября текущего года состоялся визит директора Агентства по противодействию коррупции Акмала Бурханова в Правоохранительную академию Республики Узбекистан.
В рамках встречи руководства Академии с директором Агентства обсуждены вопросы внедрения электронной платформы «Виртуальная академия по противодействию коррупции» в рамках реализации соответствующего Постановления Президента Республики Узбекистан.
Также, в ходе визита директор Агентства ознакомился с деятельностью Академии в образовательной и исследовательской сферах.
В завершение встречи сторонами достигнуты соглашения по дальнейшему расширению взаимодействия в области предотвращения и борьбы с коррупцией в рамках действующего меморандума о взаимном сотрудничестве.