“Гиёҳванд моддалар ноқонуний айланмасининг олдини олиш фаолиятини янада такомиллаштириш истиқболлари” илмий-амалий конференциясида иштирок этилди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ходимлари Ўзбекистон Республикаси Божхона институти томонидан ташкил этилган “Гиёҳванд моддалар ноқонуний айланмасининг олдини олиш фаолиятини янада такомиллаштириш истиқболлари” мавзусида республика илмий-амалий конференциясида иштирок этдилар.
Конференцияда шунингдек, Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги тезкор-қидирув фаолияти департаменти, Давлат хавфсизлик хизмати академияси, Ички ишлар вазирлиги академияси, Ёшлар ишлари агентлиги, Жамоат хавфсизлиги университети ва Стратегик таҳлил ва истиқболни белгилаш олий мактаби етакчи мутахассислари ҳамда илмий ходимлари иштирок этдилар.
Тадбирда гиёҳванд моддаларнинг ноқонуний айланмасига қарши курашиш соҳасида ўзаро ҳамкорлик, синтетик гиёҳванд моддаларни тарқатиш муаммси, шунингдек гиёҳванд моддалар ноқонуний айланмасининг олдини олиш борасида идоралараро ва халқаро ҳамкорликни такомиллаштириш масалалари муҳокама қилинди.

Участие в научно-практической конференции «Перспективы дальнейшего совершенствования деятельности по предотвращению незаконного оборота наркотических средств»
Сотрудники Академии приняли участие в республиканской научно-практической конференции на тему: «Перспективы дальнейшего совершенствования деятельности по предотвращению незаконного оборота наркотических средств», организованной Таможенным институтом Республики Узбекистан.
В конференции приняли участие ведущие специалисты и научные работники Департамента оперативно-розыскной деятельности МВД, Академии Службы государственной безопасности, Академии МВД, Агентства по делам молодежи, Университета общественной безопасности, а также Высшей школы стратегического анализа и прогнозирования.
В ходе выступлений и дискуссий  обсуждены вопросы взаимодействия в сфере борьбы с незаконным оборотом наркотических средств, проблемы распространения синтетических наркотиков и вопросы совершенствования межведомственного и международного сотрудничества в сфере предотвращения незаконного оборота наркотических средств.