Марказий Осиёдаги Фридрих Эберт номидаги Жамғарма биринчи марта Бош прокуратура Академиясига ташриф буюрди
1 ноябрь куни Бош прокуратура Академиясида Фридрих Эберт жамғармасининг Қозоғистон ва Ўзбекистондаги минтақавий директори Ҳенриетта Кифер ҳамда Тошкент шаҳридаги идораси директори Н.Резяпова билан учрашув ташкиллаштирилди.
Учрашув Академия ва Жамғарманинг фаолияти билан танишиш шунингдек, иккала томоннинг ўзаро манфаатларини ифода қилувчи аниқ соҳаларда ҳамкорлик қилиши истиқболларини муҳокама қилиш имкониятини берди. Хусусан, учрашув чоғида прокуратура органларининг илмий салоҳиятини ривожлантиришда самарали ҳамкорликни ўрнатиш муҳокама қилинди.
Маълумот учун: Фридрих Эберт номидаги жамғарма қадимий немис жамғармаларидан бири бўлиб, у 1925 йилда Германиянинг биринчи президентининг сиёсий мероси ҳисобланади. Жамғарманинг Тошкентдаги идораси 1997 йилдан буён фаолият кўрсатиб келмоқда. Унинг асосий фаолияти мамлакатнинг барча ҳудудларида сиёсий ва фуқаролик соҳаларини қўллаб-қувватлаш ҳамда ҳуқуқий ислоҳотларни ўтказишга қаратилган.

Фонд имени Фридриха Эберта в Центральной Азии впервые посещает Академию Генеральной прокуратуры
1 ноября в Академии Генеральной прокуратуры организована встреча с региональным директором Фонда имени Фридриха Эберта в Казахстане и Узбекистане Хенриеттой Кифер и директором офиса в г.Ташкенте Н.Резяповой.
Встреча позволила ознакомиться с деятельностью Академии и Фонда, а также обсудить перспективы взаимодействия по конкретным направлениям, представляющим взаимный интерес. В частности, в ходе переговоров обсуждено установление эффективного сотрудничества в развитии потенциала органов прокуратуры.
Справочно: Фонд им.Фридриха Эберта основан в 1925 г. в качестве политического наследия первого президента Германии, является старейшим немецким фондом. Офис Фонда в Ташкенте работает с 1997 г. Его основная деятельность направлена на поддержание политической и гражданской сфер, а также проведение правовых реформ во всех уголках страны.