Академия талабасининг навбатдаги ютуқлари
Академия бакалавриатининг “Тергов фаолияти” йўналиши 1-курс талабаси Шамшод Аманкулов сардорлигидаги “Пойтахт ёшлари” жамоаси Ўзбекистон Республикаси Ёшлар ишлари агентлиги томонидан 2024 йил ноябрида ташкил этилган “Ёшлар ва қонун” кўрик-танловининг республика босқичида ғолибликни қўлга киритди.
Талабамиз бошчилигидаги жамоа танловнинг асосий шартлари, яъни тест синовлари, казуслар ишлаш, қонунчилик ташаббуслари тақдимоти, суд мажлиси модели шартлари бўйича юқори натижаларни кўрсатди.
Халқаро талабалар кунини нишонлаш доирасида Академия раҳбарияти томонидан Ш.Аманкулов танловда ғолибликни қўлга киритгани муносабати билан тақдирланди.

The Latest Achievements of an Academy Student
Shamshod Amankulov, a first-year bachelor’s student in the "Investigative Activities" program at the Academy, led the "Capital Youth" team to victory in the national stage of the "Youth and Law" competition organized by the Youth Affairs Agency of the Republic of Uzbekistan in November 2024.
Under the leadership of our student, the team demonstrated excellent results in the main stages of the competition, including test exams, solving legal cases, presenting legislative initiatives, and the court session simulation.
In celebration of International Students' Day, the Academy administration recognized S. Amankulov for leading his team to victory in the competition.