Академия талабасининг навбатдаги ютуқлари
Академия бакалавриатининг “Тергов фаолияти” йўналиши 1-курс талабаси Шамшод Аманкулов сардорлигидаги “Пойтахт ёшлари” жамоаси Ўзбекистон Республикаси Ёшлар ишлари агентлиги томонидан 2024 йил ноябрида ташкил этилган “Ёшлар ва қонун” кўрик-танловининг республика босқичида ғолибликни қўлга киритди.
Талабамиз бошчилигидаги жамоа танловнинг асосий шартлари, яъни тест синовлари, казуслар ишлаш, қонунчилик ташаббуслари тақдимоти, суд мажлиси модели шартлари бўйича юқори натижаларни кўрсатди.
Халқаро талабалар кунини нишонлаш доирасида Академия раҳбарияти томонидан Ш.Аманкулов танловда ғолибликни қўлга киритгани муносабати билан тақдирланди.

Очередное достижение студента Академии
Команда «Молодежь столицы», капитаном которой выступил студент 1-курса бакалавриата Академии про направлению «Следственная деятельность» Шамшод Аманкулов, стала победителем национального этапа конкурса «Молодежь и закон», организованного в ноябре т.г. Агентством по делам молодежи Республики Узбекистан.
Команда под предводительством студента Академии добилась наилучших показателей по итогам тестовых испытаний, работы с казусами, презентации законодательных инициатив, а также модели судебного заседания, являющихся основными условиями конкурса.
В рамках празднования международного дня студентов Ш.Аманкулов поощрен руководством Академии за победу в конкурсе.