Таянч докторант ва мустақил изланувчилар учун малакавий имтиҳон ўтказилди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясининг таянч докторант ва мустақил изланувчилари учун ихтисослик ва чет тили бўйича малакавий имтиҳон ташкил этилди.
Имтиҳон Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси, Жамоат хавфсизлиги университети, Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси миллий маркази, ИИВ Академияси, Судьялар олий мактаби, ТДЮУ, Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университети ходимларидан иборат таркибда тузилган комиссия томонидан олиб борилди.
Имтиҳонда талабгорларнинг махсус фанлар ва чет тилини билиш даражасини аниқлаш мақсадида ҳамда мамлакатимизда суд-ҳуқуқ соҳасида амалга оширилаётган ислоҳотлар, изланувчилар томонидан олиб бораётган диссертация мавзуси доирасида мавжуд илмий муаммолар ва уларнинг ечимлари хусусида берилган саволларга жавоблар олинди.

Проведение квалификационного экзамена для базовых докторантов и самостоятельных соискателей
В Правоохранительной академии Республики Узбекистан организован квалификационный экзамен по специальности и иностранному языку для базовых докторантов и самостоятельных соискателей.
Экзамен проведен комиссией, сформированной из числа сотрудников Правоохранительной академии, Университета общественной безопасности, Национального центра по правам человека Республики Узбекистан, Академии МВД, Высшей школы судей, ТГЮУ и УзГУМЯ.
В ходе экзамена оценены знания исследователей по специальным дисциплинам и иностранному языку, в том числе в части осуществляемых в стране реформ в судебно-правовой сфере, существующих научных проблем и их решений в рамках проводимых диссертационных исследований.