Таянч докторант ва мустақил изланувчилар учун малакавий имтиҳон ўтказилди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясининг таянч докторант ва мустақил изланувчилари учун ихтисослик ва чет тили бўйича малакавий имтиҳон ташкил этилди.
Имтиҳон Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси, Жамоат хавфсизлиги университети, Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси миллий маркази, ИИВ Академияси, Судьялар олий мактаби, ТДЮУ, Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университети ходимларидан иборат таркибда тузилган комиссия томонидан олиб борилди.
Имтиҳонда талабгорларнинг махсус фанлар ва чет тилини билиш даражасини аниқлаш мақсадида ҳамда мамлакатимизда суд-ҳуқуқ соҳасида амалга оширилаётган ислоҳотлар, изланувчилар томонидан олиб бораётган диссертация мавзуси доирасида мавжуд илмий муаммолар ва уларнинг ечимлари хусусида берилган саволларга жавоблар олинди.

A Qualification Exam Was Held for Basic Doctoral and Independent Researchers.
A qualification exam in specialty and foreign language subjects was organized for basic doctoral and independent researchers of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan.
The exam was conducted by a commission composed of representatives from the Law Enforcement Academy, the Public Safety University, the National Human Rights Center of the Republic of Uzbekistan, the Academy of the Ministry of Internal Affairs, the Higher School of Judges, Tashkent State University of Law (TSUL), and the Uzbekistan State University of World Languages University.
The purpose of the exam was to assess the candidates' knowledge of specialized disciplines and foreign languages, as well as their understanding of ongoing reforms in the judicial and legal sectors of the country. Questions also covered scientific problems within the scope of their dissertation topics and possible solutions to these issues.