Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ва Япониянинг JICA ташкилоти томонидан Йўл ҳаракати хавфсизлиги лойиҳаси амалга оширилмоқда
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ва Япониянинг JICA ташкилоти томонидан Йўл ҳаракати хавфсизлиги лойиҳаси амалга оширилмоқда. Лойиҳа доирасида 2025 йил март-апрель ойларида Тошкент ва Янгийўл шаҳрида ўқув муассасалари олдида йўл инфратузилмасини такомиллаштириш режалаштирилган.
Қурилиш ишлари доирасида мактаблар олдидаги тезликни камайтириш учун махсус йўл қопламаларини ўрнатиш, янги йўл чизиқларини чизиш ва мактаб ҳамда пиёдалар ўтиш жойлари яқинида автотранспорт воситаларини тўхтатишнинг олдини олишга қаратилган йўл жиҳозларини ўрнатиш каби вазифалар бажарилади.
Юқоридаги ишларни бажариш бўйича тажрибага эга қурилиш ташкилотлари мазкур тендерда иштирок этишга таклиф этилади. Танловда иштирок этиш учун аризаларни қабул қилишнинг сўнгги муддати 2025 йил 10 январь куни соат 18:00 гача. Қўшимча маълумот учун қуйидаги телефон рақамига мурожаат қилинг: 712020496 (1774), 934102610, 957504545

Правоохранительной академией и Японской организацией JICA реализуется проект по безопасности дорожного движения
Правоохранительной академией и Японской организацией JICA реализуется проект по безопасности дорожного движения. В рамках проекта в марте-апреле 2025 года планируется усовершенствовать дорожную инфраструктуру вблизи учебных заведений Ташкента и Янгиюля.
В частности, предусмотрено устройство специальных дорожных покрытий для снижения скорости перед школами, нанесение новой дорожной разметки, установка дорожного оборудования, направленного на предотвращение остановки транспортных средств возле школ и пешеходных переходов.
Строительные организации, имеющие опыт выполнения вышеперечисленных работ, приглашаются к участию в данном тендере. Крайний срок приема заявок на участие в конкурсе – 10 января 2025 года до 18:00. Для получения дополнительной информации обращайтесь по телефонам: 712020496 (1774), 934102610, 957504545.