Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ва Япониянинг JICA ташкилоти томонидан Йўл ҳаракати хавфсизлиги лойиҳаси амалга оширилмоқда
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ва Япониянинг JICA ташкилоти томонидан Йўл ҳаракати хавфсизлиги лойиҳаси амалга оширилмоқда. Лойиҳа доирасида 2025 йил март-апрель ойларида Тошкент ва Янгийўл шаҳрида ўқув муассасалари олдида йўл инфратузилмасини такомиллаштириш режалаштирилган.
Қурилиш ишлари доирасида мактаблар олдидаги тезликни камайтириш учун махсус йўл қопламаларини ўрнатиш, янги йўл чизиқларини чизиш ва мактаб ҳамда пиёдалар ўтиш жойлари яқинида автотранспорт воситаларини тўхтатишнинг олдини олишга қаратилган йўл жиҳозларини ўрнатиш каби вазифалар бажарилади.
Юқоридаги ишларни бажариш бўйича тажрибага эга қурилиш ташкилотлари мазкур тендерда иштирок этишга таклиф этилади. Танловда иштирок этиш учун аризаларни қабул қилишнинг сўнгги муддати 2025 йил 10 январь куни соат 18:00 гача. Қўшимча маълумот учун қуйидаги телефон рақамига мурожаат қилинг: 712020496 (1774), 934102610, 957504545

The Academy of Law Enforcement and Japan's JICA organization are implementing a Road Safety Project.
The Academy of Law Enforcement and Japan's JICA organization are implementing a Road Safety Project. As part of the project, it is planned to improve road infrastructure in front of educational institutions in Tashkent and Yangiyul cities in March-April 2025.
The construction work includes tasks such as installing special road surfaces to reduce speed in front of schools, drawing new road markings, and installing road equipment to prevent vehicles from stopping near schools and pedestrian crossings.
Construction organizations with experience in carrying out the above tasks are invited to participate in this tender. The deadline for submitting applications to participate in the competition is 6:00 PM on January 10, 2024. For more information, please contact the following phone numbers: 712020496 (1774), 934102610, 957504545.