Ходимлар илмий салоҳиятини юксалтиришга қаратилган ҳудудий семинар ўтказилди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси томонидан Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 31 майдаги “Мамлакатимизда қонун устуворлиги ва прокуратура органларининг аҳоли билан янада яқин ҳамкорлигини таъминлашда ходимларнинг маънавий-интеллектуал салоҳиятини юксалтириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги ПҚ–170-сон Қарори ижросини тўлақонли таъминлаш мақсадида изчил ишлар амалга оширилмоқда.
Академия бошлиғининг ўринбосари М.М.Мамасиддиқов томонидан Андижон вилоят прокуратурасида мазкур қарорнинг мазмун-моҳияти, шунингдек унинг ижросини таъминлаш бўйича амалга оширилаётган ишлар юзасидан ходимлар хабардорлигини оширишга қаратилган семинар ўтказилди.
Семинар ишида вилоят прокуратураси, шунингдек туман (шаҳар) прокуратуралари ходимлари (онлайн) иштирок этдилар.
Тадбир давомида шунингдек  Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясининг илмий ва таълим фаолияти, илмий-тадқиқот ишларини олиб бориш учун яратилган имкониятлар ҳамда шароитлар, шунингдек илмий-тадқиқот ишларини амалга ошириш тартиби ва талаблари иштирокчиларга атрофлича тушунтирилди.

Проведение регионального семинара по развитию научно-исследовательского потенциала сотрудников
Академией проводится системная работа по реализации Постановления Президента Республики Узбекистан от 31 мая 2023 года № ПП–170 «О дополнительных мерах по повышению морально-интеллектуального потенциала работников органов прокуратуры в сфере обеспечения верховенства закона в стране и тесного сотрудничества с населением».
Так, заместителем начальника Академии М.М.Мамасиддиковым в Андижанской областной прокуратуре проведен семинар по разъяснению сути и содержания, а также мер обеспечения полноценной реализации данного Постановления.
В работе семинара приняли участие сотрудники областной прокуратуры, а также районных (городских) прокуратур (онлайн).
Участникам семинара также представлена информация касательно условий и возможностей, созданных в Правоохранительной академии для проведения научно-исследовательской деятельности, а также требований к осуществлению научных исследований.