Ходимлар илмий салоҳиятини юксалтиришга қаратилган ҳудудий семинар ўтказилди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси томонидан Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 31 майдаги “Мамлакатимизда қонун устуворлиги ва прокуратура органларининг аҳоли билан янада яқин ҳамкорлигини таъминлашда ходимларнинг маънавий-интеллектуал салоҳиятини юксалтириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги ПҚ–170-сон Қарори ижросини тўлақонли таъминлаш мақсадида изчил ишлар амалга оширилмоқда.
Академия бошлиғининг ўринбосари М.М.Мамасиддиқов томонидан Андижон вилоят прокуратурасида мазкур қарорнинг мазмун-моҳияти, шунингдек унинг ижросини таъминлаш бўйича амалга оширилаётган ишлар юзасидан ходимлар хабардорлигини оширишга қаратилган семинар ўтказилди.
Семинар ишида вилоят прокуратураси, шунингдек туман (шаҳар) прокуратуралари ходимлари (онлайн) иштирок этдилар.
Тадбир давомида шунингдек  Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясининг илмий ва таълим фаолияти, илмий-тадқиқот ишларини олиб бориш учун яратилган имкониятлар ҳамда шароитлар, шунингдек илмий-тадқиқот ишларини амалга ошириш тартиби ва талаблари иштирокчиларга атрофлича тушунтирилди.

Conducting a regional seminar on the development of the research potential of employees
The Academy is systematically working on the implementation of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. PD-170 dated May 31, 2023, titled “On additional measures to enhance the moral and intellectual potential of prosecutor's office employees in ensuring the rule of law in the country and close cooperation with the population”.
As part of this effort, Deputy Head of the Academy, M.M. Mamasisddikov, conducted a seminar at the Andijan Regional prosecutor’s office to explain the essence and content of the resolution, as well as the measures to ensure its full implementation.
The seminar was attended by employees of the regional prosecutor’s office, as well as district (city) prosecutor’s offices (via online participation).
Participants were also provided with information about the conditions and opportunities created at the Law Enforcement Academy for conducting research activities, along with the requirements for undertaking scientific research.