БМТ Болалар жамғармаси (UNICEF) вакиллари билан учрашув
Академияда БМТ Болалар жамғармаси (UNICEF) Ўзбекистондаги ваколатхонаси Болаларни муҳофаза қилиш бўлими бошлиғи Антония Людеке ва маслаҳатчи С.Ахаева билан ишчи учрашув ўтказилди.
Учрашувда келгуси йилларга мўлжалланган ҳамкорлик истиқболлари, шу жумладан қўшма лойиҳаларни амалга ошириш, ўқув модулларини ишлаб чиқиш ва тренингларни ташкил қилиш, вояга етмаганлар томонидан содир этилган жиноятларни тергов қилиш, ювенал юстиция бўйича салоҳиятни ошириш, қўшма тадқиқот лойиҳаларини амалга оширишга қаратилган ташаббусларни амалга ошириш масалаларини муҳокама қилдилар.
Ташриф доирасида меҳмонлар Академиянинг янги биноси ва ўқув инфратузилмаси билан яқиндан танишиб чиқишди.

Встреча с представителями Детского фонда ООН (ЮНИСЕФ)
В Академии состоялась рабочая встреча с начальником отдела защиты детей представительства Детского фонда ООН (ЮНИСЕФ) в Узбекистане Антонией Людеке и консультантом С. Ахаевой.
На встрече были обсуждены перспективы сотрудничества на ближайшие годы, включая реализацию совместных проектов, разработку учебных модулей и организацию тренингов, повышение потенциала в области расследования преступлений, совершенных несовершеннолетними, развитие ювенальной юстиции, а также осуществление совместных научно-исследовательских проектов.
В рамках визита гости ознакомились с новыми учебными корпусами и современной обоазовательной инфраструктурой Академии.