“Энергия ресурсларидан самарали фойдаланиш ва улар хавфсизлигини таъминлашнинг долзарб масалалари” ўқув курси якунланди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси томонидан Тошкент шаҳридаги барча бошқарув сервис компанияларининг электротехник ходимлари учун “Энергия ресурсларидан самарали фойдаланиш ва улар хавфсизлигини таъминлашнинг долзарб масалалари” мавзусида ўқув курси ташкил этилди.
Мазкур ўқув курси давомида Академия, Тошкент давлат техника университетининг профессор-ўқитувчилари ҳамда Қурилиш ва уй-жой коммунал хўжалиги вазирлигининг малакали мутахассислари томонидан кўп қаватли уйлардаги локал қозонхоналарга хизмат кўрсатиш, энергия тежамкор ускуналар билан ишлаш, сув насосларининг энергия тежамкорлигини таъминлаш усуллари ва бошқа долзарб мавзулар бўйича ўқув машғулотлари ўтказилди.

The training course on "Effective Use of Energy Resources and Ensuring Their Safety" has been completed
The Academy of Law Enforcement, in collaboration with Tashkent city’s management service companies, organized a training course for electrical technicians on the topic "Effective Use of Energy Resources and Ensuring Their Safety".
During the course, lectures and training sessions were conducted by professors and lecturers from the Academy and Tashkent State Technical University, as well as qualified specialists from the Ministry of Construction and Housing and Communal Services. Topics covered included servicing local boiler houses in multi-story buildings, working with energy-efficient equipment, methods for ensuring energy efficiency of water pumps, and other relevant issues.