“Энергия ресурсларидан самарали фойдаланиш ва улар хавфсизлигини таъминлашнинг долзарб масалалари” ўқув курси якунланди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси томонидан Тошкент шаҳридаги барча бошқарув сервис компанияларининг электротехник ходимлари учун “Энергия ресурсларидан самарали фойдаланиш ва улар хавфсизлигини таъминлашнинг долзарб масалалари” мавзусида ўқув курси ташкил этилди.
Мазкур ўқув курси давомида Академия, Тошкент давлат техника университетининг профессор-ўқитувчилари ҳамда Қурилиш ва уй-жой коммунал хўжалиги вазирлигининг малакали мутахассислари томонидан кўп қаватли уйлардаги локал қозонхоналарга хизмат кўрсатиш, энергия тежамкор ускуналар билан ишлаш, сув насосларининг энергия тежамкорлигини таъминлаш усуллари ва бошқа долзарб мавзулар бўйича ўқув машғулотлари ўтказилди.

Завершился учебный курс «Актуальные вопросы эффективного использования энергоресурсов и обеспечения их безопасности»
Правоохранительной академией организован учебный курс для электротехнического персонала всех управляющих сервисных компаний г. Ташкента на тему: «Эффективное использование энергоресурсов и актуальные вопросы обеспечения их безопасности».
В ходе данного учебного курса профессорами и преподавателями Академии, Ташкентского государственного технического университета совместно со специалистами Министерства строительства и жилищно-коммунального хозяйства проведены учебные занятия  по техническому обслуживанию локальных котельных в многоэтажных домах, работе с энергосберегающим оборудованием, методикам обеспечения энергоэффективности водяных насосов и другим актуальным вопросам.