Танлов натижалари эълон қилинади
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси томонидан эълон қилинган “Энергия ресурслари (электр энергияси ва табиий газ) дан фойдаланишда ҳуқуқбузарликларнинг олдини олиш ҳамда соҳада самарали назоратни ташкил этишда инновацион ёндашувлар” танлови якунланди.
Танлов учун тақдим этилган ишларни баҳолаш учун танлов комиссияси тузилиб, ишлар шифрланган ҳолда комиссия аъзолари томонидан тегишли баҳолаш мезонлари асосида кўриб чиқилди.
Баҳолаш натижаларига кўра, 2 нафар талабгор: Наманган муҳандислик-қурилиш институти 4-босқич талабаси И.Назаров ва  Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси “Тергов фаолияти” магистратура мутахассислиги тингловчиси Н.Асқаров ғолиб деб топилди.
Изоҳ: танлов натижаларидан норози бўлган талабгорларга натижалар эълон қилинган кундан кейинги иш куни давомида Академия бошлиғи номига апелляция шикоятини n.azizov@proacademy.uz электрон почтаси орқали бериш ҳуқуқи мавжудлиги маълум қилинади.

Contest results announced
The contest organized by the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan on innovative approaches to preventing offenses related to the use of energy resources (electricity and natural gas) and organizing effective control in the sector has concluded.
The submitted works were encrypted and then evaluated by members of a specially created commission based on the relevant criteria.
As a result of the review, two participants were declared winners: I. Nazarov, a 4th-year student of the Namangan Engineering and Construction Institute, and N. Askarov, a master's degree candidate specializing in "Investigative Activities" at the Law Enforcement Academy.
Note: Contestants who disagree with the results have the right to file an appeal addressed to the Academy's Head via email at n.azizov@proacademy.uz on the next working day following the announcement of the results.