Танлов натижалари эълон қилинади
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси томонидан эълон қилинган “Энергия ресурслари (электр энергияси ва табиий газ) дан фойдаланишда ҳуқуқбузарликларнинг олдини олиш ҳамда соҳада самарали назоратни ташкил этишда инновацион ёндашувлар” танлови якунланди.
Танлов учун тақдим этилган ишларни баҳолаш учун танлов комиссияси тузилиб, ишлар шифрланган ҳолда комиссия аъзолари томонидан тегишли баҳолаш мезонлари асосида кўриб чиқилди.
Баҳолаш натижаларига кўра, 2 нафар талабгор: Наманган муҳандислик-қурилиш институти 4-босқич талабаси И.Назаров ва  Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси “Тергов фаолияти” магистратура мутахассислиги тингловчиси Н.Асқаров ғолиб деб топилди.
Изоҳ: танлов натижаларидан норози бўлган талабгорларга натижалар эълон қилинган кундан кейинги иш куни давомида Академия бошлиғи номига апелляция шикоятини n.azizov@proacademy.uz электрон почтаси орқали бериш ҳуқуқи мавжудлиги маълум қилинади.

Объявляются результаты конкурса
Завершился конкурс, организованный Правоохранительной академией Республики Узбекистан на инновационные подходы предотвращения правонарушений при использовании энергоресурсов (электроэнергии и природного газа) и организации эффективного контроля в сфере.
Работы, представленные на конкурс, были зашифрованы, а затем членами специально созданной комиссии оценены на основе соответствующих критериев.
По итогам рассмотрения признаны победителями двое претендентов: студент 4-курса Наманганского инженерно-строительного института И.Назаров и слушатель магистратуры по направлению «Следственная деятельность» Правоохранительной академии Н.Аскаров.
Примечание: претенденты, несогласные с результатами конкурса, вправе подать апелляционную жалобу на имя начальника Академии по электронной почте n.azizov@proacademy.uz на следующий рабочий день со дня объявления результатов.